Seçimlerden sonra CHP, İyi Parti tabanını ve seçmenini yok saymaya başladı

Yerel ve genel seçimlerde CHP ile Millet İttifakı’nda bir araya gelen İyi Parti’nin, “özellikle CHP’li büyükşehir belediyelerinin bazı icraatlarından rahatsız oldukları” belirtiliyor.

banner311
Seçimlerden sonra  CHP, İyi Parti  tabanını ve seçmenini  yok saymaya başladı

Partinin yerel seçimlerde “demokrasiden yana tavır alarak CHP’yi desteklediği” ifade edilirken, “seçimlerden sonra İyi Parti tabanını ve seçmenini yok saymaya başladığı” iddia ediliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre İyi Parti’de, yerel seçimlerde “kazanmaktan çok kazandırma stratejisi güderek herhangi bir beklenti içine girmeden, demokrasiyi güçlendirmek adına CHP’ye destek verildiği” belirtirken, ilerleyen zaman içinde “CHP’li bazı belediyelerde İyi Parti seçmeninin varlığının görmezden gelindiğine dair durumların oluştuğuna” dikkat çekiliyor.

Bunun da yerel seçimlerde CHP’yi destekleyen İyi Parti seçmeninde “kırgınlık yarattığı” ifade ediliyor. Tabandan ve seçmenden gelen bu sitemlerin İyi Parti yönetimine de iletildiği belirtiliyor. Partililerin genel merkeze “Biz de kırmızı çizgilerimizi ortaya koyalım, ittifakı hatırlatalım” sitemini ilettiği ifade ediliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.