Ümit Özdağ Kılıçdaroğlu hakkında haklı çıktı! Kılıçdaroğlu’ndan skandal sığınmacı ve Esad açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son sığınmacı açıklaması tepkilere neden oldu.

Ümit Özdağ Kılıçdaroğlu hakkında haklı çıktı! Kılıçdaroğlu’ndan skandal sığınmacı ve Esad açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da bir grup Suriyeli aktivist ile “Suriyeli Sığınmacılar; Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı toplantıda bir araya geldi.

“GÖÇMENLERİ ZORLA SURİYE’YE GÖNDERMEYECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu toplantıda yaptığı konuşmada, daha önceki ifadelerinin aksine "Suriyeli sığınmacıları biz zorla Suriye'ye geri göndermeyeceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönmesi için orada münasip bir ortam oluşturmamız gerekiyor. Bu ortamın sağlanmasının şartı dönen insanların can ve mal güvenliğinin oluşması. Aynı zamanda da alt yapının inşa edilmesi; hastaneler, okullar ve yollar.”

ÜMİT ÖZDAĞ HAKLI ÇIKTI!

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sığınmacıları göndermeyeceğini açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu yukarıdaki açıklamaları Zafer Partisi Liderini haklı çıkardı.

Özdağ şunları Twitter hesabından paylaşmıştı:

“Sn.Kılıçdaroğlu,2020'de hazırladığınız parti raporunda Göç Ve Entegrasyon Bakanlığı kurarak Suriyelileri ülkemizde tutacağınızi açıklamıştınız. Ne değişti? Son 1 yıla kadar tehlikeyi görmediniz. Yeni mi anladiniz? Eğer öyle ise devlet size nasıl emanet edilir?”

ESAD İLE NORMALLEŞMEK İSTEMİYORUZ

Kılıçdaroğlu toplantıda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Syria TV’nin aktardığı bilgiye göre, CHP’nin Suriye'de Esad rejimi ile ilişkileri yeniden kurma konusunda Kılıçdaroğlu’nun Esad rejimi ile normalleşme adımlarına karşı olduğunu aktardı. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin şöyle dedi:

"Esad rejimiyle ilişkileri normalleştirmek istemiyoruz ve Şam'a ziyaret daveti de almadık. Suriye'nin iyi olmasını ve Suriye halkının güven içinde yaşamasını istiyoruz.

Bunun da uluslararası gözetim altında yapılmasını istiyoruz çünkü Türkiye tek başına bu sorunu çözemez."

“SURİYELİLERİN TÜRKİYE’YE KATKISI BÜYÜK”

Kılıçdaroğlu konuşmasında Türkiye’de bazı kesimin Suriyelilerin tüm fırsat ve imkanlardan faydalanması konusunda suçlanmasına rağmen Suriyeli göçmenlerin Türkiye’ye büyük katkı sunduğunu ifade etti.

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Kemal Kılıçdaroğlu “Esad rejimiyle düşmanlıktan vazgeçip Esad rejimiyle İdlib’deki sorunun çözümü konusunda belli ilkeler çerçevesinde temasa geçmeli. Esad artık iç savaşta galip geldi, kazandı. Türkiye’nin de bu bağlamda İdlib sorununun Türkiye’nin de çıkarları lehine çözülmesi açısından Esad ile bir görüşme yapmasında büyük yarar var” açıklamasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 10:22
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344