Ümit Özdağ Kurtuluş savaşımıza laf edenlere açtı ağzını yumdu gözünü

Harp uzmanı Dr. Selim Erdoğan'ın Kurtuluş Savaşı'nı inkâr edenlere gösterdiği tepkiye İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan destek gelmesi takdir topladı.

Ümit Özdağ Kurtuluş savaşımıza laf edenlere açtı ağzını yumdu gözünü

Askeri Yerbilimleri ve harp uzmanı Dr. Selim Erdoğan, "Aslında İstiklal Harbi olmadı" şeklinde yorumda bulunanlara tepki gösterdi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bugünlerde "İstiklâl Harbi aslında olmadı, hepsi kurgu" diyen ve bu konuda gayet kibarca soru sorarak yaklaşan, sonra da "yok, ikna olmuyorum, aklıma yatmıyor" diye mevzuyu uzatan bir güruh türedi. Gösterdikleri kanıtlardan biri şu meşhur fotoğraflar Haymana merkezde Ağustos ayında gündüz sıcaklığı 30° nin üstündeyken, gece 10° - 15° arasındadır. Bu değer Mangal Dağı, Türbetepe, Yıldız Dağı, Zafertepe gibi yüksekliklerde daha da düşer. Kısaca, Polatlı ve Haymana'da, tepelerde gündüz/gece sıcaklık farkı 20°den fazladır.

Teğmen Asaf günlüğünde 30 Ağustos 1921 gecesi donmamak için birbirlerine sarılıp yattıklarını anlatır. Durum bu kadar açıkken hâlâ fotoğraflarda 10 Eylül sabahı paşaların paltolu oluşunu sorgulamak insan aklıyla alay etmektir.

ÜMİT ÖZDAĞ: “EŞEK GİBİ BİLİYORLAR”

Selim Erdoğan'ın sözlerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan destek geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Selim Hoca üzülme. O güruhun dedeleri ya ordudan kaçmıştır ya padişahın İstiklal Harbini bastırmak için kurduğu istenç çetelere katılmıştır veya Yunan ordusu ile işbirliği yapmıştır. Özetle bilmezler mi EŞEK gibi bilirler. Zaten İstiklal Harbimizi inkâr etmek için EŞEK olmak lazım.

YORUM EKLE