Türkiye’de vatandaşlar pandemi koşulları içerisinde hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da gelirlerini kaybetmemek için uğraşıyor.

Odatv'nin haberine göre, tüm bunlara yükselen enflasyon ve temel ihtiyaç maddelerindeki pahalılık da eklenince dolandırıcılara gün doğuyor.

Bunu fırsat bilen dolandırıcılar pandemi koşullarından faydalanıp PTT kıyafeti giyerek özellikle emekliler üzerinde kirli bir oyun oynuyor.

Yeni dolandırıcılık yöntemine göre PTT kıyafetli kişiler “size devletten 1000 TL gönderdiler” diyerek, teslim aldığınıza dair bir imza attırıyorlar. Gerçekten de 1000 TL veriyorlar.

ŞEHİT MEZARLARINA "PKK" YAZAN VE ÖNCEKİ DURUŞMADA ŞEHİTLERİMİZE KÜFREDEN TERÖRİST FERHAT ŞAHİN'İN SERBEST BIRAKILDI ŞEHİT MEZARLARINA "PKK" YAZAN VE ÖNCEKİ DURUŞMADA ŞEHİTLERİMİZE KÜFREDEN TERÖRİST FERHAT ŞAHİN'İN SERBEST BIRAKILDI

Fakat imza attığınız formun altındaki ilişkili belgeleri görmüyor, alttaki formlar üzerinden vekalet alınıp üzerinize kayıtlı ne varsa satabiliyor ya da tefeciden borç alıp senet de imzalayabiliyorlar.

Bu konuda yetkililer, emeklilere olduğu kadar gençlerin de dolandırıcıların hedefinde olduğunu aktarıyor.