Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Zulüm ebedi olmaz. Mutlaka bunun bir sonu gelecek. Ne zaman, nasıl bilemiyoruz.  Bir gün gelir, şartlar olgunlaşırsa ‘Hadi Gazze’ye’ denildiği zaman geride kimse kalmamalı. Ahdettik, söz verdik. Bugüne kadar, tam olarak bilinmemekle beraber 30 binden fazla insan hayatını kaybetti. dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, "İstanbul’dan Gazze’ye İşgale ve Ticarete Dur De" programı düzenledi. Programa; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın ve partililer katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, şöyle konuştu:

“TÜRKİYE, ‘BİZ İSRAİL’LE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİMİZİ KESİYORUZ’ DESE GAZZE NEFES ALACAK”

“16 milyon İstanbullu'muz elini çırpsa buradan çıkacak ses, İsrail’in yüreğini ağzına getirir. Ama İstanbul’dan da ses çıkmıyor. Türkiye’den ses çıkmıyor. İsrail hoyratçasına meydan okuyor, Ramazan dinlemiyor. Kutsal gün, gece dinlemiyor. İftar saatlerini kana buluyor. 57 İslam ülkesi ve İslam ülkelerinin alimleri, kanaat önderleri seyrediyor. Türkiye’miz herhangi bir İslam ülkesi değil. Irkçı emperyalizmin, küresel sömürünün çarkına çomak sokabilecek bir ülke. Sadece Türkiye, bir tek kaşını çatsa Amerika ve İsrail hizaya girer. Türkiye, ‘Biz İsrail’le diplomatik ilişkilerimizi kesiyoruz’ dese Gazze nefes alacak. Bu kadar net. Ama maalesef ırkçı Siyonizm, Büyük Ortadaoğu Projesi’ni, Büyük İsrail Projesi’ni adım adım gerçekleştirmek için dünden bugüne projesini, hedeflerini gerçekleştiriyor. Medyayı, siyasileri, finansı eline almış adeta İslam dünyasının üzerine çökmüş. Bu cendereden çıkmaya ihtiyacımız var.”

Editör: Habererk Haber Merkezi