Asyalılarda fazla olmasının doğrudan kanıtı yok

ACE 2 proteininine tutunan koronavirüsün en çok Asyalı erkeklerde bulunduğu söyleniyor. Genetik yapımızdan yola çıkarak 'Türkler risk altında değil' sözleri koca bir yalan.

banner318
Asyalılarda fazla olmasının doğrudan kanıtı yok

ACE 2 Proteini

ACE 2 proteini akciğerlerimizde iltihabı ve su toplamasını önleyen çivi proteinidir.

Koronavirüsün akciğerlerimizde olan ACE2 proteinine yapıştığı öngörülüyor. SARS virisü de aynı bu şekilde ciğerlerimize nüfus edip solunum yollarını felç ediyordu ancak COVID-19, SARS virüsünden ciğerlerimize 10-20 kat daha sıkı nüfus etmekte.

En çok Asyalı erkeklerde var

Bu protein en çok Asyalı erkeklerde var. Onların etkilenmesi kadınlara göre 3-4 kat fazla. Onun için temel risk grubu erkekler, denildi.

Sigara büyük etken

Diğer bir sorun da sigara içenlerde bu protein daha fazla, bu yüzden de virüsün tutunması daha fazla. Duman virüsün tutunmasını hızlandırıyor.

İstatislikler yalanlıyor

Evet virüs çoğunluk olarak Asyalılarda görüldü ama virüsün türediği yer zaten Çin'di. Siyah ve beyaz ırklarda mütiş sayılarda ölüm gözlemlenmeyecek dendi lakin Avrupanın gözde ülkelerinden İtalya'da 53 bin vaka ve 4 bin 825 ölü var. Bu vesileyle Covid-19’un farklı ırklarda daha az etkili olduğuna ilişkin doğrudan bir kanıt olmadığı söylendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.