Çörek otunun faydaları! Cinsel sorun, sedef hastalığı ve egzama

Doğadaki şifalı bitkilerden olan çörek otunun sahip olduğu mikrop öldürme özelliği, ona doğal bir antiseptik olma avantajı kazandırıyor. İçerisindeki bileşenler bağışıklık sistemini destekliyor. Kanserle savaşta en güçlü besinlerden biri olan çörek otu, diyabete ve insülin direncine karşı savaşıyor ve vücuttaki iltihabı gideriyor. Mutfağınızdan çörek otunu eksik etmemeniz için birçok nedeniniz olacak.

banner311
Çörek otunun faydaları! Cinsel sorun, sedef hastalığı ve egzama

Çörek otu cinsel isteği artırır ve bel gevşekliğini gideriri. Bir tutamdan fazla kullanılmamalıdır. Tahin ya da tahin helvası olarak yenir. Yemeklerden sonra 4 tatlı kaşığı yeterlidir. Cinsel arzuyu artırır.

Çörek otu yağı egzama tedavisi

Antienflamatuvar, antibakteriyel, antifungal ve antihelmintik özelliklere sahiptir. Sedef hastalığı başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarına yardımcı olabilir. Cildin iyileşme sürecini hızlandırırken herhangi bir iltihabi durumu hafifletmeye yardımcı olur. Çörek otu öz yağı mükemmel bir nemlendiricidir ve hatta lezyon kalınlığını azaltabilir.

Çörek otu kan pıhtılaşmasını yavaşlatır ve kan basıncını düşürür, bu nedenle pıhtılaşma bozuklukları, diyabet veya düşük tansiyon hastaları, kullanmadan önce bir doktorla konuşmalıdır. Hamile kadınlar ise kullanmaktan kaçınmalıdır.

Çörek otu öz yağı, taşıyıcı bir yağdır. Doğrudan cilde uygulayabilir veya uygulamadan önce başka bir öz yağ ile karıştırabilirsiniz. Bu yöntem, kaşıntıyı yatıştırmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 00:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.