Koronavirüs Orta Avrupa'yı kasıp kavuruyor

Çin'den sonra en çok İtalya'da görülen koronavirüs salgını sonunda Orta AVrupa'nın diğer ülkelerine de yayıldı.

banner311
Koronavirüs Orta Avrupa'yı kasıp kavuruyor

Çin'den yayılan koronavirüs salgınında ölü sayısı giderek artıyor. Şu ana kadar 110 binin üzerinde kişiye bu virüs bulaşırken hayatını kaybedenleri sayısı da 3 bin 800 oldu. 62 bin kişi bu hastalık sonucunda tedavi edilirken son 24 saat içerisinde ise ölenlerin sayısı da 231 olarak belirlendi.

Çin'den sonra artık tüm dünyada da koronavirüs salgınında ölenlerin sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Avrupa'yı da saran bu tehdit sonrasında İtalya'da koronavirüsden ölenlerin sayısı 366 oldu. son 1 gün içerisinde ise İtalya'da bu hastalıktan 33 kişi yaşamını kaybetti.

Virüs Yayıldı

İran Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise son 24 saat içerisindeki korkunç bilançoyu açıkladılar. Şu ana kadar salgından 194 kişinin öldüğü belirlenirken toplamda virüs bulaşan kişi sayısının ise 7 bine kadar yaklaştığı ifade edildi.

ABD'de de son haftalarda koronavirüs vakalarında büyük bir artış gözlemlendi. 533 vakanın görüldüğü ülkede koronavirüsden ölenlerin sayısı 21 olarak açıklandı. İtalya'dan sonra diğer Orta Avrupa ülkelerinde görülen koronavirüs vakalı hasta sayısı da 1040 olarak ibare edildi. Fransa'da şu ana kadar 1209 kişide bu vakaya rastlanırken 19 kişinin canından olduğu, 673 kişi de bu virüse rastlanan İspanya'da ise ölenlerin sayısı 17 olarak açıklandığı ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.