AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın uzun namlulu silah taşıyan kişilerle sokakta yaptığı yürüyüş görüntüleri tepkilere neden oldu.

Sayan, görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada, konunun Ağrıspor Kulübü ile ilgisi bulunmadığını öne sürdü.

Ancak Ağrıspor Kulübü Başkanı Mehmet Yıldırım, Sayan'ın kulübü ele geçirmek istediğini ileri sürerek suçlamalarda bulunduğu görüldü.

KULÜP MÜDÜRÜNÜ "BANKAMATİK" YAPTI

Gazete Duvar'dan Fırat Bulut'un haberine göre, Ağrı'da AKP'yi destekleyen en güçlü ailelerden birinden olan Yıldırım ile Belediye Başkanı Savcı Sayan'ı karşı karşıya getiren olayların Ağrıspor Kulübü ile ilgili olduğu iddia edilmişti. Ağrıspor Kulubü Başkanı Mehmet Yıldırım ve ailesi Ağrı AKP kurucuları arasında yer alıyor. Mehmet Yıldırım'ın ağabeyi Hacı Kenan Yıldırım AKP'den belediye meclis üyesi. Ailenin Ağrı'da bulunan birçok üyesi de AKP'de aktif olarak yer alıyor.

Ağrıspor Kulübü Başkanı Mehmet Yıldırım, Kulüp Müdürü Kerem Adıgüzel ile birlikte dün gece kulübün sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak Savcı Sayan'ın açıklamalarını yalanladı. Yıldırım, Savcı Sayan'ın Ağrıspor Kulübü'nü batırarak ele geçirmek istediğini ve bu amaçla Kerem Adıgüzel'i kulüpten bilgi sızdırması karşılığında "bankamatik memuru" olarak işe aldığını iddia etti.

KULÜP MÜDÜRÜ İDDİALARI DOĞRULADI

Kerem Adıgüzel de bu açıklamayı doğruladı. Sayan'ın kendisini bilgi sızdırmak için spor kulübüne soktuğunu doğrulayan Adıgüzel, "Başkanımız zaten detaylıca söyledi, anlattıklarına ilave edecek bir şey yok onaylamaktan başka" ifadelerini kullandı. Kulübün, belediyenin himayesine geçmesi için çirkin bir plan yapıldığını söyleyen Adıgüzel, kendisinin de bunun parçası yapıldığını hissettiğini belirterek Ağrıspor camiasından özür diledi.

"SAVCI SAYAN'A VERDİĞİMİZ OYUN CEZASINI ÇEKİYORUZ"

Mehmet Yıldırım'ın açıklamaları sonrası kendisine ulaşarak yaşananları sorduk. Yıldırım, olayların nedeninin Ağrıspor Kulübü'nün Sayan tarafından ele geçirilmek istenmesi ile alakalı olduğunu tekrarlayarak şunları söyledi: "Benim beş yıllık müdürümü bilgi sızdırması için işe almış. Kulüp müdürünü tehdit etmek için geldiler ve kavga çıktı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tunç silah çekince bizimkiler de yumruk atıyor ve Ahmet Tunç kaçıp Savcı Sayan’ın yanına gidiyor. 20 dakika sonra Sayan, 100 kişilik bir grupla sahip olduğumuz marketin önüne geliyor. Ahmet Tunç’un kardeşi hücum ediyor. Bunun üzerine tekrar birbirine giriyorlar. Savcı Sayan, şoförü tarafından arabaya koyulup kaçırılıyor. Orada bulunan 8-10 tane sivilin, yani hiçbirinin resmi forması yok, havaya belki 200 tane mermi sıkıyorlar."

Olay sonrası ifade verdiklerini belirten Yıldırım, "Güvenlik müdürü, özel koruma müdürü, hepsinin silahlarına el koydu. Çünkü olay hem mahalle ortasında hem iki binanın arasında yaşanıyor. Savcı Sayan olay yerinden kaçırıldığı gibi kalaşnikoflu 20-30 kişi toplayıp cadde ortasında gövde gösterisi yapıyor" diye konuştu.

Yıldırım, seçimler sırasında Savcı Sayan'ı desteklediklerini hatırlatarak ona verdikleri oyun cezasını çektiklerini söyledi. Yıldırım, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tunç ve havaya ateş açanlar hakkında şikayetçi olduklarını belirtti.

Editör: Ali Özyiğit