MHP’de değişim hareketini başlatan kişilerden biri olan Avukat Oğuz Hocaoğlu, daha sonra İYİ Parti’ye geçmiş ve siyaset hayatına geçmişti.

“Gelinen süreçte yola çıktığımız hiç bir  değeri yansıtmayan şahsi menfaatlerin ülke, vatan, millet çıkarlarının üstünde tutulduğunu gördüm” diyen Hocaoğlu “Bu minvalde üyesi bulunduğun partiden ve genel başkan danışmanlığından istifa ediyorum” diyerek İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

Hocaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“2011'de ülkemin ve milletimin milli menfaatleri için MHP'de değişim hareketini başlattık. Bu süreç sonucunda kendimi İYİ Parti’de buldum. Ancak gelinen süreçte yola çıktığımız hiç bir  değeri yansıtmayan şahsi menfaatlerin ülke, vatan, millet çıkarlarının üstünde tutulduğunu gördüm. Vatanıma, milletimize daha iyi hizmet etmek amacıyla siyaset yapmıştık.

Partiye gönül veren yüzbinlerce üyenin, milyonlarla vatandaşın umudu ciddiyetsiz ve liyakatsiz yöneticiler tarafından ciddiye alınmamıştır. Mevcut oy oranının korunmasını başarı olarak addedenlerle aynı yolda yürümenin bir manası kalmamıştır.

Bu minvalde üyesi bulunduğun partiden ve genel başkan danışmanlığından istifa ediyorum.

Bu süreçte bana inanan, güvenen tüm dostlarımdan helallik istiyorum. Sizlerle tanışmak dost arkadaş olmak gerçekten takdire şayandı. Görev aldığımız süreçte kalbini kırdığımız tüm arkadaşlardan da helallik istiyorum.”

Editör: Habererk Haber Merkezi