MasterChef Türkiye'nin jüri üyelerinden şef Mehmet Yalçınkaya, deprem bölgesi Hatay'a gitti. Sokaklardaki bina enkazlarının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Yalçınkaya, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sanki bomba atılmış gibi"

"Hatay... Böyle bir şey görmedim. Gerçekten depremin etkisi çok büyük. Enkazlar yolu kapatmış açıp sonra arama kurtarma yapmışlar. Sanki bomba atılmış gibi. Unutmayalım, herkes elinden geleni yapmaya devam etsin. Büyük bir yıkım var."

mehmet şef hatay

Kahramanmaraş depremlerinin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde mutfak kurup yemek dağıtan Yalçınkaya, merkez üssü Hatay olan depremlere Antep İslahiye'de yakalanmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Rehavet var, rehavete kapılacak durumda değiliz. En azından bizim sahada gördüğümüz şey bu. Tabii ki bir şeyler yoluna girmeye başladı ama yapılacak daha çok iş var. Yüz ifademize, gözlerimize bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Herkes elinden geleni yapmaya, destek vermeye devam etsin. Büyük bir gayret var, bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama hiçbir şey bitmiş değil. Hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değil." 

Editör: Merve Kankan