2014 yılında Yeni Şafak yazar kadrosuna katılan Sevda Türküsev'in gazete ile yolları ayrıldı. 

Gazeteciler.com'un edindiği bilgiye göre, Sevda Türküsev'in Yeni Şafak'la birlikte TV NET'teki işine de sessizce son verildi. Türküsev, TV NET'te yayınlanan Net Bakış programında yorumcu olarak yer alıyordu.

Gazete yönetiminden ayrılıkla ilgili bir açıklama gelmezken, kulislerde ayrılık nedeninin Türküsev'in son zamanlarda tepkilere neden olan çıkışları olabileceği konuşuluyor.

ÇIKIŞLARI TEPKİ ALDI

Sevda Türküsev, CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programında verdiği konu dışı örneklerle ve çıkışlarıyla gündeme gelmişti. Türküsev, programda gazeteci İsmail Saymaz'ın "hükümet sözcüsü değilsiniz" sözüne sert tepki göstermişti.

Özgecan Aslan cinayetinin ardından sosyal medyada başlatılan #sendeanlat kampanyasına ise kadınların başlarından geçen taciz hikayelerini anlatmalarını doğru bulmadığını söyleyerek karşı çıkmıştı. Daha sonra Türküsev'in muhafazakar camiadaki çapkınlıkları konu alan kitabı olduğu ortaya çıktı.

İŞTE TÜRKÜSEV'İN O KİTABI HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR
 

Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev son dönemde attığı taciz tweetiyle gündeme gelirken, Türküsev'in muhafazakar camiadaki çapkınlıkları konu alan kitabı olduğu ortaya çıktı.

İnfial yaratan Özgecan Aslan cinayeti sonrasında kadınlar, başlarına gelen taciz olaylarını #sendeanlat başlığıyla sosyal medyadan paylaşmıştı. Sosyal medyadan uğradığı taciz ile ilgili yaşadıklarını anlatan kadınlara tepki gösteren Sevda Türküsev, "Dizilerdeki gibi kahraman mı olacaksınız?" diyerek şöyle dedi:

"Uğradığı tacizi doktora değilde sosyal medyada yazan kadınlara: Bi kendinize gelin, dizlerdeki gibi kahraman mı olacaksınız sanıyorsunuz?"

Uğradıkları tacizleri anlatan kadınlara tepki gösteren Sevda Türküsev, 11 yıl önce yazdığı ‘Muhafazakár Çapkınlar’ kitabında bakın neler yazmış!

DİNİ NİKAH KIYIP BENİMLE SEVİŞMEK İSTİYOR

O dönemde İslami kesime yakın Kombassan Grubu’nun genel müdürlerinden Sevda Türküsev'in, 2004 yılında yayına çıkan ‘Muhafazakár Çapkınlar’ kitabında, muhafazar erkeklerin ve kadınların birbirlerini nasıl aldattıklarını, tacizlerini, fantezilerini anlattı. 2004 yılında Hürriyet gazetesinden Şermin Sarıbaş'a mülakat veren Türküsev, ilginç açıklamalar yaptı. Türküsev, muhafazakar insanların evleri ve işleri arasında çok iyi rol yaptıklarını söyleyerek, "Onları görünce, var ya hani ‘Oha falan oluyorum’" şeklinde yanıt verdi. Türküsev röportajda bugün kızdığı kadınlar gibi uğradığı tacizi de paylaştı.

Türküsev mülakatın devamında evli ve muhafazakar bir kişinin kendisine imam nikahı kıyacağını söyleyerek cinsel ilişkiye girmek istediğini şöyle anlattı:

"Komşu Ahmet Bey telefon ediyor. ‘Ben... Ben... Sadece sizden çok hoşlanıyorum. Günlerdir aklımdasınız ve sizi düşündükçe vücudumun kimyası bozuluyor’ diyor. Sinirleniyorum... ‘Beni yanlış anladınız Sevda Hanım... Ben sizden haram bir şey istemiyorum ki! Dini nikáh kıyarak günahı ortadan kaldırırız.’"

KLASİK SEVİŞME YETMİYOR, FANTEZİLERİ...

Muhafazakarların da zina yaptıklarını belirten Sevda Türküsev, açıklamalarının devamında muhafazakar kadınlarında kocalarını aldattığını belirtti. Türküsev sözlerinin devamında sofuların zina yapmaktan çekinmediğini belirterek bunu yapmakta da "haklı" olduklarını şöyle anlatıyor:

" ‘Sofular’ bugün zina yapmaktan çekinmiyorlar. Çünkü eşleri ile artık doğru düzgün bir cinsellik yaşayamıyorlar. Eşlerinin bu konuda kendilerini memnun edememesi ve bu konuda büyük sıkıntı çekmeleri yaptıkları sohbetin nirengi noktasını oluşturur. Halbuki onlar artık klasik sevişmelerin dışında, fantezilerini de yaşamak istiyorlar. Bence haklılar..."

İşte Sevda Türküsev'in bomba açıklamaları...

BENİ SEN YE DEĞİL Mİ!

Siz de muhafazakar çapkınların ağına düşme tehlikesiyle karşılaştınız mı?

- Her kesimden çalışan kadına bu tür teklifler gelmiştir. Gelmedi diyen yalan söylüyordur. Erkeklerin kadınları aptal yerine koymaları komiğime gidiyor. Adam kalkmış bana, ‘hayat bitecek, mezarda seni böcekler yiyecek, yazık olacak’ diyor. Oldu, bırakayım da sen ye değil mi?

Sinan Ateş soruşturmasındaki yeni savcının inanılmaz yükselişi! Sinan Ateş soruşturmasındaki yeni savcının inanılmaz yükselişi!

Peki onlardan kurtulmak için stratejileriniz ne?

- Adamda hafif bir kayma başladığı zaman hemen, ‘Dünya çok kötü, Allah razı olsun sizin gibi abilerimiz var, sizin yanınızda kendimi çok rahat hissediyorum’ deyip önlerini keserim. Acemi çapkınlara denk gelirsem de aptalı oynarım.

Muhafazakár çapkınların iş-ev hayatları ile zamparalık hayatları arasında çok iyi rol yaptıklarını söylüyorsunuz...

- Onları görünce, var ya hani ‘Oha falan oluyorum’. Hepsi birer jön. Ama bunları görerek öğreniyorlar. Hepsinin yanında birer hocaları var. O hocalar da muhafazakár olmayan kesimden.

Kadın ‘avlama’ için stratejileri ne?

- Aslında ava çıkmıyorlar. Düzenin içinde karşısına çıkan, hoş sohbet, sarı ışık yakan, sonra yeşile dönen kadınları seçerler. İş muhabbetiyle girer, önce öğle yemeğine, sonra akşam yemeğine davet eder. Aslında strateji hepsinde aynı.

Editör: TE Bilişim