Sezen Aksu’nun Beykoz’da bulunan yalısına girmeye çalışan bir kadın güvenlik güçlerinin dur uyarılarına rağmen durmadı ve görevlilere saldırdı. Daha önceleri de, aynı kadının, tam 4 kez evine girmeye çalıştığını ve teknesi ile de iskelesini yıktığını bildiren Sezen Aksu durumu adliyeye taşıdı.

TV100'den Özkan Tamirak'ın derlediği habere göre; gece saat 02.00 sıralarında Sezen Aksu’nun evinin zili çaldı. Kapıyı güvenlik görevlisi A.K. açtı. 47 yaşındaki Azerbaycan uyruklu L.M. isimli kadın, “Sezen Hanım’la görüşmek istiyorum.” dedi. A.K. saatin geç olduğunu belirterek buna karşı çıktı. Kadın güvenlik görevlisini itekleyerek bahçeden içeri girdi. Anında ortalık karıştı. L.M. bağırarak “Sizi öldürürüm. Defol git. Sezen Hanım’ı öldürmek mi istiyorsunuz siz?” diyerek güvenlik görevlilerine hakaretler savurdu. A.K. kadını dışarı çıkardı. Olay Beykoz Emniyet Müdürlüğüne kadar taşındı. Eve gelen polisler, hala evin bahçesinde olan kadını gözaltına aldı. Sezen Aksu ve güvenlik görevlilerinin iddialarına göre L.M. adlı kadının bu şekilde olan 4. ziyaretiydi.

L.M. adlı kadından şikayetçi olan Sezen Aksu ifadesinde şu cümleleri kullandı: "Bu şahıs mart, mayıs, temmuz ve ekim aylarında olmak üzere dört kere evime gelmek suretiyle, kapıyı zorlayarak ve güvenliğime tehdit, hakarette bulunarak rahatsızlık vermiştir. 2022 yılının ekim ayında yapmış olduğu eylemde somut olarak içeriye girme iradesini belli etmiştir. Bir keresinde de evimin iskelesine yanaşmak suretiyle iskelede zarar olacak şekilde yıkıma sebep vermiştir. Ancak o zaman hayranım olarak kabul ettiğimden şikâyetçi olmamıştım. Şu aşamada rahatsızlık boyutunun fazlalaşması sebebiyle şikâyetçiyim."

L.M.’nin emniyette kendine savunma metni de oldukça ilginçti. İşte o savunma: “2022 yılının mart ayında Sezen Hanım’a Nevruz bayramı dolayısıyla tatlı getirmiştim. Güvenlik görevlisi A.K. hoş olmayan bir surat ifadesiyle beni kabul etmedi. Ben güzel bir dille konuşarak bu şahsı ikna ettim. Tatlıyı ona teslim ettim. Ben sonrasında yine Sezen Aksu’nun evine gittim. Kendisiyle vedalaşacaktım. Aynı güvenlik görevlisi beni tersledi. Kimsenin kapısını zorlamadım. Polislere benim kapıyı zorladığımı, şahısların huzurunu bozduğumu iddia etti. Bana iftiralarda bulunan A.K. isimli güvenlik görevlisinden şikâyetçiyim.”

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili araştırmasını ve soruşturmasını tamamladı.

L.M. hakkında tehdit ve ısrarlı takipten 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı