Halk TV'de İsmail Saymaz'ın Veyis Ateş'i konuk ettiği programa bağlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın bir gün arayla yakalanması yerinin telefon bağlantısı ile tespit edildiği iddialarını gündeme getirdi.

ÖNCE DOKTORU VURDU, ARDINDAN İNTİHAR ETTİ ÖNCE DOKTORU VURDU, ARDINDAN İNTİHAR ETTİ

Türkiye'de ve ABD'de hakkında yakalama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz dün Avustralya'da yakalandı. Bir gün önce Korkmaz Halk TV canlı yayında İsmail Saymaz'ın Veyis Ateş'i konuk ettiği sırada canlı yayına bağlandı.

Korkmaz'ın telefon görüşmesinin ardından kayıtlara takıldığı ve yerinin bu şekilde tespit edildiği iddia edildi. Korkmaz hakkında Türkiye'de de arama kararı bulunuyor.

Programda Kormaz, "Benim hukukçu bir arkadaşım üzerinden defalarca ulaşmaya çalışmış. Ben de Veyis Bey ile konuştuğumda kendisi bana bu konuda yardımcı olabileceğini söyledi. Ailemin, çocuklarımın ne kadar güç durumda olduğunu anlattım. O da beni çok iyi anladığını ve yardım etmek istediğini söyledi.

Daha sonra beni aradı. Bana bu işi halledebileceğini, benimle uğraşan bir lobinin bana bunu yaptığını, kendisinin aracı olduğunu, bu nasıl olacak dediğimde istedikleri meblağı vermemiz gerektiğini, miktarın ne olduğunu söylediğimde 10 milyon euro olduğunu açık açık söylemiştir" dedi. Veyis Ateş ise bu iddiaya, "Ben bir lobi, klik adına 10 milyon euro istemedim." şeklinde konuştu.