İYİ Parti kurucular kurulu üyesi Derya Şahin Şener “Partinin ülkücü bir hareket olduğunu bilseydim katılmazdım” dedi ve istifa etti!

İyi Parti'de seçimlerin ardından başlayan Merkez siyaset-Ülkücü siyaset tartışmaları sürüyor. Kurucular Kurulunda peş peşe gelen istifalara Derya Şahin Şener de katıldı.

İYİ Parti kurucular kurulu üyesi Derya Şahin Şener “Partinin ülkücü bir hareket  olduğunu bilseydim  katılmazdım” dedi ve  istifa etti!

Şahin, Aydınlık'a yaptığı açıklamada partinin belediye seçimlerinde bir tane bile belediye başkanı çıkartamayacağını belirtti.

İyi Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamaması sonrasında başlayan tartışmalar 20-22 Temmuz'da düzenlenen Afyon kampında zirveye ulaşmış, Genel Başkan Meral Akşener seçimli olağanüstü kongre kararı alarak istifa etmişti.

Akşener yeniden geri dönse de parti içindeki kriz devam ediyor.

Derya Şahin Şener, Temmuz ayında yazdığı yazıyla parti içindeki merkez siyaset - ülkücü siyaset tartışmalarını ortaya koymuştu.

Şener yazısında İyi Parti'nin zaman geçtikçe ilk söylemlerdeki amacından ve samimiyetinden uzak bir siyasi yaklaşıma yöneldiğini, merkezden uzakta olduğunu belirtmişti.

Aydınlık'a konuşan Şener, merkez siyaset tartışmalarını yineledi.

Merkez hareket olarak gördükleri İyi Parti'de MHP tandanslı bir siyaset yapıldığını vurgulayan Şener, seçim sonuçlarını da başarısızlık olarak nitelendirdi. "Partinin ülkücü bir hareket olduğunu bilseydim katılmazdım" diyen Şener kurucular kurulunda 4 Alevi ismin olmasına rağmen, partinin ne sol ideolojiye sahip bir ismi ne de bir Alevi ismi meclise taşımayı düşünmediklerini savundu.

'AKŞENER SAMİMİYETTEN UZAK'

Genel Başkan Akşener için "samimiyeten uzak" diyen Şener şöyle devam etti:

"Genel başkan değişikliği olursa, belki destek verebileceğim isimler olur, tekrar toparlanabiliriz diye yaklaştım. Ama Akşener yine Genel Başkan adayı olacak. Ben bu şartlarda aynı kişiyle devam etmek istemiyorum. Çünkü samimiyetten uzak buluyorum. Konuşulan hiçbirşeyin karşılığını bu partide göremedim."

İyi Parti'nin yerel seçimlerde bir tane bile belediye başkanı çıkartamayacağını söyleyen Şener, seçimler sonrası CHP'nin kendilerine zarar vermiş gibi deklare edilmesini çok çirkin ve yakşıksız olarak değerlendirdi.

Şener, Akşener'in geri dönüşünden sonra istifa ettiğini açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 3 yıl Önce

İyi partiden ayrılanların ortak bir kanaati bile yok.Herkes kaçışa kulp bulma derdinde.Bir kısmı chp ile ittifak hataydı diyerek ayrılıyor bir kısmı parti ikinci mhp gibi diyerek.Bu durum dahi samimi olmadıklarını gösterir.

Sebahat  tezsoy
Sebahat tezsoy - 3 yıl Önce

Koltuk sevdalıları tek tek ayrılıyorlar ne kadarda bekletileri varmış ayrılanların henüz yeni kurulmuş bir partiden yazık

Alkış
Alkış - 3 yıl Önce

Türkiyeyi bugünlerde geldiği durumu görmeyip iyi parti yok mhplileşiyor yok ülkücüler dışlanıyor gibi abuk subuk eleştiriler çocukça şeyler istifa edenlerinde kişisel beklentileri olduğunu gösterir iyi olmuş iyi

zafer
zafer - 3 yıl Önce

Dediğimiz gibi : Eğer bu parti, MHP'den taşıdığı refleksleri devam ettirir, onun söylemlerini kullanmaya devam ederse, büyüme şansı olmaz!! Meral hanım'ın, kongre sonrası bunu kırabileceğini umuyorum! Eğer, 2. bir MHP olmayı seçerse, zaten varolma nedeni kalmaz zira, büyük kitleleri kucaklayamayacak, bu haberdeki gibi, farklı fikir zeminlerinden gelen insanları dahi partide tutamayacaktır! İYİ PARTİ, büyümek zorundadır; AKP siyasetinin tek ciddî alternatifi olarak... ve bu da ancak 'millî merkez' bir siyaset zeminine oturursa mümkün olur! Partideki MHP'den geçen ülkücü kökenli kadro bunu iyice düşünmelidir!! Ayrıca, ülke her alanda batarken koltuk-çıkar kavgaları bi yana bırakılmak zorundadır!!

Ünsal çelik
Ünsal çelik - 3 yıl Önce

Geç o ayakları. Ablanızda ve diğerlerininde mhp den ayrıldığını bilmiyordun sanki

hulusi kavas
hulusi kavas - 3 yıl Önce

bu hanım efendiyi tanıyan ismini bilen varmı