İYİ Parti’de bir istifa daha!

Dün Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor istifalarının ardından, bir ağır top daha istifa etti.

İYİ Parti’de bir istifa  daha!

İYİ Parti'de bugün de kurucu üyeler arasında bulunan, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve 15 Temmuz gazisi emekli emniyet müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz da partiden ve partisindeki görevlerinden istifa etti.

Mehmet Fatih Eryılmaz kararı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Kem aletle kemalat olmaz. Ortaya koydukları ilkeleri ilk kendileri çiğneyenler, çiğnedikleri ilkelerle beraber, ülkenin her yerinde bu harekete umut bağlayan masum insanların umutlarınıda yok etmişlerdir.Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiği bu tabloda ahlâklı ve ilkeli siyaset yapmanın imkânsız olduğunu üzülerek gördüm ve İYİ Parti parti üyeliği, kurucular kurulu üyeliği ve genel idare kurulu üyeliklerinden, istifa ettim"

İyi Parti'de dün kurucu üyeler Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor'un istifalarına bugün bir yenisi daha eklendi. İyi Parti kurucu ve Genel İdare Kurulu üyesi emekli Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz'da parisinden istifa etti.

"ŞAHSİ İKBAL DEĞİL MİLLETİN İKBALİ DÜŞÜNÜLMELİYDİ"

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün önünde FETÖ'cülerin açtığı ateş ile yaralanan gazi Mehmet Fatih Eryılmaz yaptığı yazılı açıklamasında istifasını ve gerekçelerini anlattı. Yaptığı tüm itiraz ve eleştirilerin parti yetkilileri tarafından "doğru söylüyorsun, altına imza atarız ancak şimdi zamanı değil" denilerek oyalandığını belirten Eryılmaz,"O beklenen zamanın gelmesi için Partinin ana siyasetinin, strateji ve söylemlerinin Partinin yetkili kurullarında belirlenmesi için çalışmak gerekirken, parti yetkili kurullarında bulunanların ekserisi kendi yetki ve sorumluluk alanlarında gerekli kararlılığı göstermemiştir. Kendi yetki ve sorumluluk alanlarında bir fikir beyan etmeyi dahi genel başkanla ayrı düşmek ihtimali olarak değerlendirenler bunu siyasi ikballeri için bir tehlike olarak görmüşlerdir. Bu tavırsızlık parti içinde iyiniyetlileri yetkisiz ve yalnız bir hale getirirken kifayetsiz muhterisleri şahsi ikballeri için kazan kazan işbirliğiyle örgütlü bir hale getirmiştir. Halbuki burada düşünülmesi gereken kendi şahsi ikballeri değil, milletin ikbali olmalıydı" dedi.

"AHLAKLI VE İLKELİ SİYASET YAPMAK İMKANSIZ"

Mehmet Fatih Eryılmaz "Coğrafyamızın bu kadar ısındığı bir dönemde milletin önüne bir alternatif koymak, milli bir tercih inşa etmek için yola çıktığını iddia edenlerin önce kendi ortaya koydukları ilkelere sadık olmak zorundadırlar. Kem aletle kemalat olmaz. Ortaya koydukları ilkeleri ilk kendileri çiğneyenler, çiğnedikleri ilkelerle beraber, ülkenin her yerinde bu harekete umut bağlayan masum insanların umutlarınıda yok etmişlerdir. Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiği bu tabloda ahlâklı ve ilkeli siyaset yapmanın imkânsız olduğunu üzülerek gördüm ve İYİ Parti parti üyeliği, kurucular kurulu üyeliği ve genel idare kurulu üyeliklerinden, istifa ettim."diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 3 yıl Önce

Baskın erken seçimle sizi yok etmek istediler bizler ise vatandaş olarak izin vermedik.Ancak bugün siz vatandaşın izin vermediğini kendiniz yapıyorsunuz?..Yazıklar olsun.Mücadele etmek konusunda bu kadar basiretsizdiniz madem, neden yola çıktınız?!

TUNÇ TEKİN
TUNÇ TEKİN - 3 yıl Önce

Sayın Eryılmaz İYİ PARTİ'nin hangi şartlarda kurulduğunu iyi biliyorsunuz.Önüne çıkarılan engelleri,maddi sıkıntıları en iyi bilenlerin başında geliyorsunuz.Bu açıklamaları 24 Hazirandan önce açıklasaydınız sizi anlardım.Samimi olduğunuzu düşünürdüm.Ancak seçimden sonra bunları dile getirmek anlamsız.Ve şundan eminim ki milletvekili seçilseydiniz herşey bambaşka olurdu.Size güle güle diyorum.Biz buradayız ve mücadelemize devam edeceğiz.

Sami HOCAOĞLU
Sami HOCAOĞLU - 3 yıl Önce

Meral hanımın ''Demirtaş'' ve ''HADEP'' ile ilgili ifadeleri yanlış olmuştur.Ancak seçim başarısızlığının bütün faturasını bu sözlere bağlamak yanlıştır.Fatih bey siz seçilemediniz ise kusuru kendinizde arayın.

Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu - 3 yıl Önce

Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz.Pazara kadar değil mezara kadar.Milletvekili olsaydın demeç üstüne demeç patlatırdın.Yusuf Halaçoğlu ve Özcan Yeniçeri hocalar, bu hareket size yakışmadı.Ne verdiniz de ne istiyorsunuz?Kerameti kendinden menkul kişiler.

Alkış
Alkış - 3 yıl Önce

Bu eleştirileri yaptığın halde umursanmadığın ilk anda değilde seçimi bekleyip eleştirileri yapıp istifa ediyorsan söylediklerinin şimdi bir anlamı olmaz

okur
okur - 3 yıl Önce

aklınız hala mhp de kaldı güle güle

karani rısım
karani rısım - 3 yıl Önce

kayseri liler milletvekili olamadı. abdullah gülün oyunu cimri şeyler ayrılsınlar ne oldukları belirsiz. çok güle güle hadin yAllah

hakan
hakan - 3 yıl Önce

Sayın Mehmet Fatih ERYILMAZ daha önce istifa ettiğini twitterden duyurmamışmışdı. Ayrıca sizler koltuğa oturursanı her şey iyi oturamazsanız kötü öyle mi? Arkadaşlar sizler siyaseti mehape dekiler gibi egonuz için yapıyorsunuz toplum için değil. emin olun sizler hiçbir şey getirmediğiniz gibi bir şeyde götüremezsiniz. Şunu gördük sizler koltuk için yaşıyorsunuzFatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344