MHP'de Mayıs'ta Kurultay Var!

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, nisan en geç mayıs ayı içerisinde kurultayın gerçekleştirileceğini söyledi.

banner311
MHP'de Mayıs'ta Kurultay Var!

MHP’de olağanüstü kurultay talep eden partililerin 15 günlük süre içinde olağanüstü kurultay kararı alınmaması üzerine mahkemeye başvurarak harekete geçerken, MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, nisan en geç mayıs ayı içerisinde kurultayın gerçekleştirileceğini söyledi. 

GENEL MERKEZ DAHA ŞIK DAVRANABİLİRDİ
Demeli, "Bu noktaya gelinmese çok daha şık olurdu. Ama oldu, yapacak bir şey yok. Genel Merkez toplanan imzalar sonrası kurultay kararı alsaydı çok daha iyi olurdu. Keşke öyle olsaydı. Ama izlenecek başka bir süreç yok. Mahkeme son kararı verecek. Ben en geç nisan ya da mayıs ayında kurultay yapılır ve biter kanaatindeyim." dedi. 

KAYYUM YOK ÇAĞRI HEYETİ VAR
Şu anda yapılanın süreci işletecek bir heyetin seçilmesi olduğuna dikkat çeken Demeli. "Sulh Ceza Mahkemesine dilekçe verildi. Sulh Ceza Mahkemesi. Genel Merkeze yazısını yazacak. 15 gün içinde cevabını isteyecek. Olumlu ya da olumsuzsa ona göre mahkeme bir karar verecek. Süreç dün (önceki gün) başlatıldı. Heyetteki arkadaşlarımızın üst kurul delegesi olması gerekiyor. Belirlenen 3 isim de üst kurul delegesi” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 00:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.