Şu anda bir AK Parti hükümeti iktidarda değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da 95 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu. Şu anda AKP'nin iktidar olmadığını söyledi.

Şu anda bir AK Parti hükümeti iktidarda değil

Terör saldırısının sorumlusu olarak muhalefeti gösteren Davutoğlu, “Bu hükümet AK Parti hükümeti değil, seçim hükümetidir. 7 Haziran'da millet hiçbirimize tam anlamıyla sorumluluk vermedi. Verseydi bu sorumluluğu üstlenirdik. Anlaşılan o ki bu grup içine sızmış ya da bu grup içinde daha önce de bulunan birtakım art niyetli 2 kişi canlı bomba olarak orada patlamayı gerçekleştirebiliyor.” dedi. Başbakan Davutoğlu'na HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın AKP'yi suçlayan açıklamaları hatırlatıldı. Bunun üzerine Davutoğlu, “Terör örgütüne sırtını dayayanlar, insan canını yok sayanlar, barış deyip arkasından hamile eşinin yanında polisi şehit edenlere karşı sesini çıkarmayanlar, halk tarafından manen kelepçelenmiştir.” diye konuştu.

CANLI BOMBAYI ADALETE TESLİM ETTİK!

Ahmet Davutoğlu, De-mirtaş'ın terör eylemlerinin aydınlatılamadığına ilişkin eleştirilerine ise “Suruç'ta katliamı yapan Abdurrahman Alagöz yakalandı. Hukuka teslim edildi.” dedi. Davutoğlu'nun sözleri şaşkınlıkla karşılandı. Zira Alagöz'ün cesedi, olay yerindeki parçaların birleştirilmesi ile teşhis edilebilmişti.  Bu arada, Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun terör saldırılarına ilişkin görüşme talebine, MHP'den ret, CHP'den ‘evet' cevabı geldiği belirtildi. Bir başka açıklamada ise 3 günlük yas ilan edildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 09:21
YORUM EKLE