Türkiye erken seçime gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de açıkladı. Turkiye erken seçime gidiyor.

banner311
Türkiye erken seçime gidiyor

Seçim 24 Haziran 2018 de yapılacak....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Türkiye'nin 24 Haziran'da erken seçime gideceğini açıkladı. 

Bahçeli'nin dün yaptığı erken seçim çıkışıyla sıcak saatler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı bugün saat 13.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaklaşık yarım saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Başbakan Binalı Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleriyle bir araya geldi. Görüşme uzayınca daha önce 15.30'da yapılacağı duyurulan açıklamada rötar yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.53'te kameraların karşısına geçti. 

Erdoğan özetle şöyle konuştu:

"Değerli basın mensupları bugün MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Bahçeli ile daha önce de değişik defalar bir araya gelerek iç ve dış gelişmeler üzerinde görüşmüştük. Bugünkü görüşmemizde de oldukça geniş bir yelpazede görüştük. Sayın Bahçeli’nin seçimlerin erkene alınması teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk.

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin milatıdır.  7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı’da yaptığımız o büyük miting ise milletimizin biz siyasetçilere verdiği mesajı açık bir şekilde ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanı olarak şahsımın ve partimin dile getirdiği yönetim sistemi değişikliğini sayın Bahçeli’nin ön açmasıyla yerine getirme fırsatı bulduk.

Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık eski diye niteleyebileceğimiz sistemle yönetilmektedir.

Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor. Gerek suriye’de yürüttüğümüz sınır ötei operasyonlar, gerek bölgemizdeki tarihi önemdeki gelişmeler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kesfetmeye başlamıştır. Sayın Bahçeli’nin önerisini yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik.

Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşma yolunda karar aldık. Türkiye’nin gündemindeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erken seçim kararının açıklanmasıyla ortaya çıkacak belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılmasını zorunlu kılıyor. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. AK Parti ve MHP meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreçleri hemen başlatıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 18:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Keskin sirke
Keskin sirke - 3 yıl Önce

Yalancılık milli bir spor olmuşsa gemi şu alıyor demektir...

Önder Özdemir
Önder Özdemir - 3 yıl Önce

Türkiye'de yaşanan bu siyasi belirsizlik ve başarısızlık ortamında,bir de yaşanılanları yalanlarla süsleyerek başarıymış gibi gösteren bir iradenin Cumhurbaşkanlığı seçim son turuna kalmaması gerekir.Son turda İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener ve CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu kalmalıdır.Ya da Sayın Akşener ve CHP nin adayı olarak birleştirici bir isim olarak Sayın Mansur Yavaş gösterilmeli ve son tura kalmalıdır.
Sözün özü ;bu siyasi görüş ve yalanların bu makam için son tura kalmaması gerekir...

Yavuz Aktaş
Yavuz Aktaş - 3 yıl Önce

ee hanı 26 ağuustostu bukelemun gıbı renkden renge gırıyor sunuz

kerim yavuz
kerim yavuz - 3 yıl Önce

Erdoganin ozel kalemi onceden aldigi talimat a uygun bir sekilde duyurdu.