Yine MHP yine toplu istifa sebep Akşener...

Aralarında eski ilçe başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup, MHP’den istifa etti.

Yine MHP yine toplu istifa  sebep Akşener...

Batı Haber Gazetesinin haberine göre  Son olarak aralarında eski ilçe başkanları, kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu,Muğla Ortaca İlçe teşkilatına üye yaklaşık 50 kişilik grup MHP'den istifa etti.

İstifa edenler adına açıklamayı MHP eski ilçe başkanı Sadık Gün Yaptı. 22 yıldır üyesi bulunduğu  ve ilçe başkanlığı dahil çeşitli görevlerde bulunduğu partisinden istifa etmenin zor olduğunu belirten Sadık Gün, “Bizim davamız bu ülkemize hizmet etmek, daha ileri gitmek. Biz partimiz daha ileri götürmek için değişim dedik. Genel Merkezimiz bize her türlü hakaret ve iftirada bulundu. Bunun sonucunda da yaptığımız istişareler neticesinde mensubu bulunduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğimizi kamu oyuna duyurmak için burada toplandık. Bundan sonra siyaset yapacak arkadaşlarımızla birlikte yeni oluşacak, Meral Akşener hanımefendinin liderliğindeki yeni oluşumda yer alacağız, Kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

İstifa edenler arasında MHP eski ilçe başkanı Mehmet Akçil’in yanı sıra, eski ilçe başkanlarından Mehmet Akçil, eski kadın kolları başkanları Meliha Maraşlı, belediye başkanı adayı Kazım Aysel gibi isimler bulunurken, istifa edenlerin sayısının önümüzdeki günlerde daha da artacağı belirtiliyor.

Bu arada bugün Köyceğiz’de de aralarında eski ilçe başkanlarının da bulunduğu, yaklaşık 75 kişilik MHP üyesinin istifasını açıklayacağı öğrenildi.

Alp Kılıç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.