Siz Bizi Hiç Sevmediniz Ki

Hep iktidardaydınız fabrikatörler, sanayiciler, iş adamları bürokratlar hepiniz.

Menderesiniz vardı, Kerkük’te Türk katledilirken Türk basınında bunu bizlerden saklayan ve Milli görünüp değerlerimize düşman olanlar.

Siz bizi hiç sevmediniz ki, iktidar olunca Ülkücülerden kadro oluşturmadınız hep Masonik, Sebatayistlerin neslini yerleştirdiniz, fabrikaya işçi denilince gelin Ülkücüler size burayı layık gördük dediniz.

Sarı sendikalarınız vardı, biz sizi sağcı biliyorduk ve Masonik dönmelerden olduğunuzu hiç düşünemedik, yanılttınız bizi ve Sol’a karşı bizleri kullanmak istediniz, size uyanlar da oldu.

Monşerleriniz vardı, barlarda dansöz oynatan içki alemleriyle devletin kesesine uçuk faturalar kestirerek sömürdünüz ve biz Avrupa Türklerine hep tepeden baktınız, dönmeliğiniz icabı garba şirin görünmek için hep onların emirlerini dinlediniz, onlara yalakalık yaptınız.

Siz bizi hiç sevmediniz ki, dindar görünüp imanımızla oynadınız, dini milli duygularımızı sömürdünüz, iyileri kötü, kötüleri iyi gösterdiniz her şey elinizdeydi, sizin sağcınız da solcunuz da hep aynıydınız sizler Sebatayistlerdiniz, ekmeğini yediğiniz ülkenin insanına yabancı ve hatta düşmandınız.

Aslında sizin sağcınız, solcunuz, dinciniz hep aynıydınız, hepinizin ipleri bir yerlerdeydi ve hep Türk insanını sömürdünüz, kanını emdiniz, soydunuz, ihanetler içindeydiniz.

Siz bizi hiç sevmediniz ki, her partiye girdiniz, her örgütün içine sızdınız, sizler idare etmeye çalıştınız Cumhuriyet boyunca hep vardınız ve hala varsınız. İyilerin içinde bile yer buldunuz aynı zihniyet hep Türk Milliyetçilerine düşmandınız, bizim değerlerimizi ayaklar altına aldınız, ihanetleriniz diz boyu.

Kiminiz aşırı Türkçü oldu, kiminiz radikal dinci, kiminiz aşırı solcu ama hepiniz aynı çanaktan beslendiniz, bizden göründünüz fakat Türk Milletini asla sevmediniz.

Genellikle sağcıydınız ve rahmetli Türkeş: “Sağ ile olan kavgamızı erteledik!” demişti, ilk işiniz onu ve çevresini dağıtmak, birbirine düşürmek ve hatta Türkeş’i yok ettiniz.

Durmadınız şimdi Ülkücülerin arasına sızdınız ve büyük dava adamı edasıyla iğrenç yalanlarınızı yüzümüze söylediniz: “Bende Ülkücüyüm!” diyerek bizleri kandırmaya çalıştınız. Ama bunu yutmadık fırıldak dönme olduğunuzu bildiğimizden tavır koyduk ve bunun üzerine beni ve arkadaşlarımı düşman ilan ettiniz.

Siz bizi hiçbir zaman sevmediniz ki, DP, AP, ANAP, Doğruyol, DP serencamınız devam etti şimdi İyilerin arasına sızdınız.

Unutmayın, size uşaklık yapan Avrupa’daki uşaklarınız hiçbir zaman Ülkücü olmadılar ki, gerçek Ülkücüler size gereken cevabı verecektir. Siz bizi birbirimize düşman ettiniz ve kendinizi Beyaz Türk olarak en üstte görmeye devam ettiniz.

Siz ne Türk Milletini ne de Ülkücüleri asla sevmediniz. Siz içimize sızan çıyan, yılan misali bizi içimizden zehirlemeye çalıştınız ve hala çalışıyorsunuz.

Unutmayın biz de sizi sevmiyoruz, ihanetlerin hesabını günü gelince soracağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alpaslan Erzurumlu
Alpaslan Erzurumlu - 4 ay Önce

İYİ Parti nasıl bir parti?

Kurucuların çoğunluğunda aile bağlarındaki siyasal geçmişten hareketle şunu söylemek mümkün.

Emekli büyükelçiler arasında Ahmet Erozan Demokrat Parti Meclis Başkanvekili Agah Erozan’ın oğlu.

Emekli büyükelçiler arasında Aydın Sezgin yıllarca Adalet Partisi ve DYP’de bakanlık yapmış İsmet Sezgin’in yeğini.

Emekli büyükelçilerden Tugay Uluçevik’in babası Korgeneral iken, 27 Mayıs’çılar tarafından emekliye sevk ediliyor, muhtemelen 27 Mayıs’a karşı ekipte, yani DP’den.

Emekli büyükelçilerden Ethem Tokdemir’in babası DP milletvekili. Tokdemir’in adı dört yıl önce yine Dışişlerinden bir arkadaşı ile “içip içip hükümet aleyhine konuşuyorlar” iddiası ile gündeme geliyor.

Ahat Andican 1995’te ANAP’lı Bakan, 2015 seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı.

Ayfer Yılmaz 90’ların başında DYP’de ekonomiden sorumlu Bakan.

Durmuş Yılmaz AKP’nin Merkez Bankası Başkanı, sonradan MHP milletvekili adayı.

Selin Söğütlügil Atatürk’ün amcasının torunu.

Aydın Tümen 90’ların sonunda DSP’li Bakan.

Aytun Çıray CHP’den istifa eden milletvekili.

Mukadder Başeğmez, Ersönmez Yarbay, Kazım Ataoğlu Milli Görüş çizgisinden ve AKP’den.DP’den başlayan zincir


İsimlere bakıldığında, tipik dört eğilim çizgisi. Ama, özünde bir başka “zincir” var.

Demokrat Parti (DP), 27 Mayıs’tan sonra onun yerine kurulan Adalet Partisi (AP), 12 Eylül’den sonra onun yerine kurulan Doğru Yol Partisi (DYP) ve şimdi onların ardılı İYİ Parti.

DP-AP-DYP zincirinin son halkası olarak İYİ Parti, bir anlamda Demokrat Partinin torun çocuğu gibi.

Sosyal demokrasiye de göz kırpan, özünde muhafazakar bir parti.

İYİ Parti en son AKP’nin kuruluşu gibi, daha ilk günden ses getiriyor, toplumdan onay görüyor.

Ayrıca, bir siyasal parti için kaçınılmaz ihtiyaç olan, hele de kuruluş aşamasında, maddi kaynak konusu da çözüme kavuşmuş görünüyor.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 4 ay Önce

Sen ve ben yerimizde durmazsak bazıları boşalan koltukları doldurur.Yerinde kalıp mücadeleye devam etmek gerekmez mi?