Mevlüt Tezel'den Azerbaycan'a hadsizlik

Şampiyonlar Ligi grup aşamasının 3. turunda Çarşamba günü oynanan Karabağ - Atletico Madrid karşılaşması Azerbaycan futbolu için tarihi bir maç oldu. Karabağ, Madrid ekibi ile berabere kalarak Azerbaycan adına Şampiyonlar Ligi'nde ilk puan kazanan takım oldu. 

Mevlüt Tezel'den Azerbaycan'a hadsizlik

Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü olan 18 Ekim günü oynanan karşılaşmada Karabağ,  kendi taraftarlarının da desteğiyle İspanyol takımı ile 0-0 berabere kalararak haftanın en beklenmedik skorunu gerçekleştirdi. Geçen turda Roma ile Bakü Olimpiyat Stadı'nda karşılaşan Karabağ, Şampiyonlar Ligi'nde ilk golünü Pedro Henrique ile kaydetmişti. Bu hafta da Karabağ, Şampiyonlar Ligi'nde ilk puanını kazanarak Azerbaycan adına yeni bir tarihe daha imza attı.

Avrupa futbolunda kısıtlı bütçeyle güzel işlere imza atan Karabağ kulübünün bu başarısı ise maalesef, Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel tarafından görmezden gelindi. Avrupa kupalarında her maçını gerek külubun taraftarı gerek taraftarı olmayan 40-50 bin futbolsever önünde oynayan Karabağ'a ve taraftarlarına karşı Tezel'in Sabah gazetesinde yazdığı köşe yazısı Azerbaycan'da birçok insanın tepkisini çekti. Mevlüt Tezel, Sabah gazetesinde bugün "En ezik kareografi" adıyla  kaleme aldığı yazıda maçı izleyen taraftarlarının desteğine "futbol tarihinin en fakir, en ezik, en komik koreografisi bu olsa gerek. Olsun, yavaş yavaş onlar da öğrenecek futbol kültürünü" yakıştırmasını yaptı. 

Öte yandan yandaş Sabah gazetesi yazıyı yayından kaldırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 4 yıl Önce

Ne kadar terbiyesiz, maneviyyatsiz bir insan ki, fakir, ezik ve komik sozlerini sinonim olarak anliyor, fakirse ezik ve komikdir diyor. Ya sen kim oluyorsun? Rokfellerden misin, Rotshildlerden mi? Sen Azerbaycanin Avropa oyunlari acilish ve kapanish, Islam Oyunlari acilish ve kapanish, Formula1 torenlerini, keroqrafilerini gormedin sanirim. O ezik dediyin keroqrafi , sadece yurekden gelen bir sevginin kendi imkanlari ile numayishi. Senin kafan ezik, maneviyyatin fakir, dushuncelerin komik. Aynaya bak da, anlarsin, tabi, anlaya bilen kafan olsa

Amil
Amil - 4 yıl Önce

Bu adam mevlüt tezel değil, mevlüt tezek ola bilir ancak. Yaptığı yorum da hain ve şerefsizcesine

Yabancı
Yabancı - 4 yıl Önce

Bir siktir git. Ezik varsa o da Avrupalıya agzının suyunu akıtan ama Azerbaycanı, türkü beğenmeyen senin gibi mallardır

Atakan alk
Atakan alk - 4 yıl Önce

Bu adam milli bilincten uzak, gereksiz bu topraklarin oksijenini tuketen bir yaratik. Allah ıslah etsin insAllah.