CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Polisimizin, jandarmamızın, güvenlik güçlerimizin namusu, sizin beş paralık iftiranızın muhatabı mıdır?” dediğini aktaran Altay, şunları kaydetti:

“Asla. Polisimizin, jandarmamızın, askerimizin namusuna laf edene ağır laf etmek lazım ama kendi kusur ve suçlarına polisle jandarmayı kalkan yapan da hakikaten beş paralıktır. Kahraman polisin, jandarmanın üniformasının arkasına saklanarak, kendisine söylediklerimizi polise, jandarmaya söylüyormuş gibi pazarlamak hakikaten beş paralıktır. Ne oldu İsmail Çataklı’nın kardeşi? Kardeşi FETÖ’cü olanların hepsi FETÖ ile iltisaklı demedin mi? Sen esas FETÖ’cüsün. Senin Bakan Yardımcın FETÖ ile iltisaklı Bakan Yardımcısı olarak orada duruyor. Nereye koyacağız bunu? Bu iftira mı? Bu gerçeği söyledik diye polisin, jandarmanın üniformasının arkasına sığınma.”

Altay, Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter hesabının bir trole teslim edildiğini öne sürerek, “Devletin kozmik odasına FETÖ terör örgütünü sokmakla Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabını bir trole teslim etmek aynı şeydir.” dedi.

BU CİNAYET ER GEÇ AYDINALATILACAK

Soylu’nun “2016’da çökertilen mafya tipi organize suç örgütü sayısı 5’ti. Bu sayı 2022’de 133’e çıkarak son 7 yılın en yüksek seviyesine geldi.” açıklamasına değinen Altay, “Yani kendisinden önceki bakanlar ve başbakan çetelere göz yummuş. Sayın Erdoğan, 2016’ya kadar siz başbakanlığınız döneminde, hatta cumhurbaşkanlığı döneminde çetelere göz mü yumdunuz? Sayın Erdoğan’ın cevap vermesi gereken bir mesele daha var. Sinan Ateş cinayeti. Bu cinayet er geç aydınlatılacak.” değerlendirmesini yaptı.

Editör: Habererk Haber Merkezi