Japonya merkezli Daiichi TV tarafından yayınlanan bir habere göre cisim, Shizuoka eyaletinin Hamamatsu kentinde yaşayan bir kadın tarafından Enshuhama Plajı'nda bulundu. Kadın yerel saatle 8:45 civarında polisi aradı. Haberde olay yerinin erişime kapatıldığı bilgisi verildi. Yerel basına göre, "Cismin bir tür deniz mayını olabileceğinden"  şüphe ediliyor. 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="ja" dir="ltr">【速報】海岸に直径1.5mの不審な“鉄球” 半径200mを規制 浜松市<a href="https://t.co/GUnajCOYDK">https://t.co/GUnajCOYDK</a><br><br>警察によりますと、不審物は直径1.5メートルほどの球体で、全体的にさびていることから鉄製とみられています。<br>また、一部に何かを引っ掛けるような突起部分があるということです。<a href="https://twitter.com/hashtag/%E3%83%86%E3%83%AC%E6%9C%9Dnews?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#テレ朝news</a></p>&mdash; テレ朝news (@tv_asahi_news) <a href="https://twitter.com/tv_asahi_news/status/1627899790943191040?ref_src=twsrc%5Etfw">February 21, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

İnceleme altına alındı

Japon basını, uzmanların söz konusu nesneyi inceleme altına aldığını ve nesnenin fotoğraflarının Japonya Öz Savunma Kuvvetleri ile sahil güvenlik uzmanlarına aktarıldığını belirtti.

cisim japonya

Ne olduğu henüz belirlenemedi

Japon Sahil Güvenliği tarafından RIA Novosti'ye yapılan açıklamada, "Demirden imal edildiği düşünülen kürenin gerçekte ne olduğunun henüz bilinmediği" ifade edildi.