Artık istemezsen yanıt veremeyecek

Popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, kimlerin atılan tweetlere cevap verebileceğinin seçileceği yeni özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan özellik, daha sonra tüm kullanıcılara sunulacak.

banner311
Artık istemezsen yanıt veremeyecek

Sosyal medya devi Twitter, attığı tweetlere istemediği yanıtlar gelmesinden sıkılan kullanıcıları için geliştirdiği yeni özelliğini duyurdu. 

Twitter dâhil olmak üzere sosyal medya platformları da bazı kullanıcılarının yaşadığı bu mağduriyeti gidermek için kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Twitter da bu özelliklerden bir tanesini kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

Attığınız tweetlere yanıt verebilecek olanlar ise üç kategoriye ayrılmış durumda: Herkes, takip ettiğin kişiler, senin yanıt verdiğin kişiler. Bu seçeneklerden birisini seçtiğinizde bir menüyle karşılaşacaksınız. Bu seçenekler arasından "herkes" varsayılan ayar olarak kabul edilecek.

GRİ RENKLE BELİRLENECEK

Webtekno'dan Hasan Avcıoğlu'nun aktardığına göre, eğer ki "takip ettiğin kişiler" ya da "senin yanıt verdiğin kişiler" seçeneklerinden bir tanesi seçilirse bu ibare tweetin altında gri renkle belirtilecek. Böylece kullanıcılar, bu tweete cevap verip veremeyeceğini görebilecek. Twitter Ürün Yönetimi Direktörü Suzanne Xie, yayınladığı blog yazısında tweete yanıt veremeyecek olan kişilerin tweetleri görüntüleyebileceğini, retweetleyebileceğini, yorumla birlikte retweetleyebileceğini ve beğenebileceğini söyledi.

Twitter, şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcının bu seçenekleri görebileceğini ancak ilerleyen zamanlarda bu özelliğin herkes için kullanılabilir hale getirileceğini söyledi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.