Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 22 Haziran'da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi için başvurular sona erdi. TFF, seçime tek aday ile gidileceğini açıkladı. 

TFF'den yapılan açıklamada, 15 Haziran'da sona eren adaylık başvurularında, adayların TFF statüsündeki koşulları koşulları taşımadığı ve Mehmet Büyükekşi'nin tek aday olarak seçime gireceği bildirildi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun 22 Haziran 2023 tarihinde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda yapılacak başkan seçimi için adaylık başvuruları TFF Statüsü'nün 38. maddesi uyarınca 15 Haziran 2023 tarihinde sona ermiştir.

TFF Başkan Adaylığı için belirtilen sürede TFF Genel Sekreterliği'ne yapılan başvurular neticesinde TFF Statüsünde belirtilen koşulları sağlayan ve belgeleri sunan Sayın Mehmet Büyükekşi, 22 Haziran 2023 tarihinde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısında Başkan Adayı olmuştur.

TFF Genel Sekreterliği'ne yapılan diğer adaylık başvuruları, TFF Statüsü'nde belirtilen Başkan Adaylığına ilişkin koşullarını taşımadığından kabul edilmemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Editör: Yadigar Hanım