Türk Hava Yolları (THY), çalışanlarının maaşlarına 2023 yılının ikinci yarısı için yüzde 21 zam yaptı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, farklı bir formülle zam oranının yüzde 41 olarak revize edildiğini duyurdu.

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye Sivil Havacılık (Hava-İş) Sendikası ile yapılan görüşmelerin ardından bu karara varıldığını belirterek, "Değerli arkadaşlar, hem çalışma arkadaşlarıma hem de sendikamıza teşekkür ediyorum. Finansallarımızı bozmayacak şekilde 2023 yılı ikinci yarısı için farklı bir formülde uzlaşıldı. Buna göre yüzde 21 zam artışı artı ağustos ve ekim aylarında ilave birer maaş ikramiye yerine direkt maaşlara yüzde 41 oranında artış yapıldı. Hayırlı ve bereketli olsun" dedi.

THY'nin iştirak şirketlerinde çalışan personelin maaş artışlarına da değinen Bolat, şu bilgileri verdi:

"THY Teknik AŞ çalışanlarımız için yarın yetkili sendika yöneticilerimizle bir araya gelecek ve finansallarımızı örselemeyecek alternatif iyileştirmeler neler olabilir konuşacağız. Diğer iştirak şirketlerimizde daha önce ilan ettiğimiz yüzde 34 zam artışı ve ağustos ve ekim aylarında ilave yarımşar maaş ikramiye formülünü de yüzde 34 zam ve ağustos ayında ilave bir maaş ikramiye olarak revize ettik. 83 bin ailemize hayırlı olmasını diliyorum."

Editör: Yadigar Hanım