Türk Hava Yolları'nın (THY) yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services'te uzun yıllar baskı ve haksızlıklar gördüğünü anlatan THY personeli Ömer Koray Özbay, durumunu anlatan bir video çekti. Özbay, 'Son notum' dediği  videoyu sosyal medyada yayınladıktan sonra intihar etti.

3 yıldır işkence çektiğini  söylediği videoda Serkan Gündüz isimli kişinin işleri yürüsün diye işten atıldığını, kandırıldığını ve tehdit edildiğini dile getiren Özbay, hakkını helal etmediğini söyledi. Kurum içindeki  liyakatsizliklere dayanamadığı için canından vazgeçtiğini vurgulayan Özbay, ölümünden  Serkan Gündüz'ü sorumlu  tutarak, "Adaletin  sağlanacağını pek zannetmiyorum ama umarım benden sonra adalet sağlanır. Elveda..." dedi.

THY Basın Müşavirliği, çalışmak için gittiği Japonya'da intihar ederek hayatına son veren eski çalışanı Ömer Koray Özbay'ın iddialarının ardından yaptığı açıklamada, "İnternet ve sosyal medya mecralarında ortaklığımız iştiraklerinden TGS'de (Turkish Ground Service) görev yapmış ve 2019 yılı Mart ayında kendi isteğiyle görevinden ayrılmış Ömer Koray Özbay hakkında çıkan iddia ve paylaşımlar, şirketimizin ilgili birimlerince incelenmekte olup, konu titizlikle takip edilmektedir" denildi.

Editör: Yadigar Hanım