Erdoğan’dan Türk Konseyi Zirvesi’nde dikkat çeken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul'da Türk Konseyi Zirvesi’nde dikkat çeken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çıkışı geldi.

Erdoğan’dan Türk Konseyi Zirvesi’nde dikkat çeken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Türk Konseyi Zirvesi’nde konuştu.

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni aramızda görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Türk Konseyi 8. Zirvesi'nin açılış konuşmasında tarihi kararlara imza atılacağını belirtti.

Erdoğan konuşmasında KKTC’ye de yer vererek “Aile resmimizin daha da zenginleşmesi için önümüzdeki dönemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni aramızda görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz.

Türk Dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türklerinin maruz bırakıldığı tecrit ve ambargonun hafifletilmesinde kıymetli desteklerinize güveniyorum” dedi.

Demokrasi Ve Özgürlükler Adası'nda, "Dijital Çağda Yeşil Teknolojiler ve Akıllı Şehirler" temasıyla düzenlenen zirveye, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev katılıyor.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344