İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan ÇömezLondra'daki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçiliği'ne Sedat Peker'le ilgili bir mektup bıraktı. Çömez, mektubunda Sedat Peker'in konuşması için izin istedi.

Halk Tv'nin haberine göre, Çömez, beraberinde iki avukatla birlikte Londra'da BAE Büyükelçiliği'ne giderek BAE Devlet Başkanı Halife bin Zayid El Nahyan'a bir mektup bıraktı. Mektupta, Sedat Peker'e uygulanan dijital tecritin kaldırılması talep edildi.

Çömez, "Şüphesiz Sedat Peker, tartışmalı bir kişilik olsa da bugün vereceği bilgiler, Türkiye'de var olan birçok yolsuzluk, hukuksuzluk ve hatta rezillik diyebileceğimiz şeyleri ortaya çıkartabilmek için önemli şeyler" diyerek, Peker'in konuşması için izin istedi.

Çömez, yanıtın olumlu olacağına inandığını söyleyerek, "Umarız Türkiye'de hukuk olması gerektiği gibi işler ve Sedat Peker eğer kendisi ile ilgili davalarda hesap vermesi gereken şeyler varsa verir ya da hukukun gereği neyse o yapılır ama sahip olduğu bilgileri, Türkiye ve Türk devleti alır kullanır" dedi.

Editör: Yadigar Hanım