Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla Uludağ'a giriş ücretlerinin nakit olarak ödenmesi kaldırıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, artık Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile ödeneceğini duyurdu.

İstanbul’a 2 – 3 saat mesafede mültecilerden uzak nefis tatil beldeleri! İstanbul’a 2 – 3 saat mesafede mültecilerden uzak nefis tatil beldeleri!

Uludağ Milli Parkına girişlerde HGS sistemine geçilmiş olup, nakit giriş gişeleri kaldırılmıştır. Uludağ Milli Parkını ziyaret eden ve araçlarında HGS sistemi bulunmayan vatandaşlarımızın giriş ücretleri plakalarına yansıtılmakta olup, Milli Park giriş ücreti E-Devlet üzerinden takip edilerek borç yansıtılan giriş ücreti postanelerden ödenebilecektir.

hgs

Bakanlık Personeline bedava

Milli Parklara ücretsiz giriş hakkı bulunan; engelli, gazi, şehit yakını (araç ruhsat ve kimlik bilgileri engelli/gazi/şehit yakını adına kayıtlı olmak koşuluyla) ile Tarım ve Orman Bakanlığı personeli uludagmp.dkmp@tarımorman.gov.tr adresine kurum, engelli veya gazi vb. kimlik fotokopileri ile araç ruhsat bilgileri, TC kimlik numaralarını gösterir dilekçelerini mail atmaları halinde Uludağ Milli Parkına ücretsiz olarak giriş yapmaya devam edeceklerdir.

Habersiz tatilcilerin şikayetleride arttı

Merhaba, Uludağ Milli Parkı'ndan bir ay önce geçiş yapmış olduğum milli park borcunu hiçbir yerde görüntüleyemedim ve ödeme yapamadım. Son bir iki gündür Bursa'ya ait Instagram sayfalarında bu konu hakkında çok sayıda mağduriyet olduğunu görüp, HGSS sistemi sitesinden milli parklar bölümüne ulaştığımda son ödeme tarihinin 13.01.2024 olduğunu gördüm. Dolayısıyla 60 TL olan geçiş ücreti 660 TL olarak bana yansıtıldı. Bu konuyla ilgili yüzlerce kişi gibi ben de mağdur oldum. Ödememi yaptım, dekont bilgilerini ekte PDF dosyası olarak gönderiyorum. Konuyla ilgili olarak mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

HGS sisteminden habersiz olarak tatile gidenler  mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

Editör: Habererk Com