Ünlü aktör Gary Oldman, Harry Potter serisinde canlandırdığı "Sirius Black" karakterini değerlendirdiği Happy Sad Confused adlı podcastte açıklamalarda bulundu. Oldman, performansının vasat olduğunu söyledi ve belki de daha iyi bir performans sergileyebilmesi için kitapları önceden okuması gerektiğini dile getirdi.

"Benim için oradaki işim vasattı. Belki Alan (Rickman) gibi kitapları okusaydım, ne geleceğini bilseydim, dürüstçe daha farklı oynayacağımı düşünüyorum" diyen Oldman, karakteri daha iyi anlaması için kitapları incelemesi gerektiğini ifade etti.

Gary Oldman, Harry Potter serisine 2004 yapımı "Harry Potter ve Azkaban Tutsağı" filmi ile dahil olmuş ve ardından "Harry Potter ve Ateş Kadehi" ile "Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" filmlerinde de rol almıştı.

Oldman, Sirius Black rolünde çektiği en zor sahnenin Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Ruh Emiciler ruhunu emerken karakterinin donmuş bir gölün kenarında yüzüstü yattığı sahne olduğunu açıkladı.

İngiliz aktör, sahnenin bu kadar zorlayıcı olmasının ana nedeninin soğukta uzun süre hareketsiz yatmanın verdiği fiziksel rahatsızlıktan kaynaklandığını söyledi.

Erkan Özerman neden öldü? Erkan Özerman neden öldü?

Sahnenin çekiminin bir hafta sürdüğünü söyleyen Oldman, "Harry Potter'lardan birinde donmuş bir göl vardı. Bir nevi ölüydüm ve ruhum bedenimi terk ediyordu ve bir hafta boyunca orada öylece yatmak zorundaydım, her gün, hiçbir şey yapmadan. Evet, yapmak zorunda kaldığım en zor şey donmuş bir gölün yanında yatmaktı" ifadesinde bulundu.

Oldman'ın Harry Potter serisindeki varlığı, canlandırdığı karakterin Sihir Bakanlığı'ndaki bir savaş sırasında trajik bir şekilde ölmesiyle sona ermişti.

Editör: Gökçe Sevim