Merkez üssü Kahramanmaraş olan  7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sırasında Hatay'da bulunan oyuncu Çağrı Çıtanak'ın annesi Nevber Yurdal Çıtanak hayatını kaybetti.

Günlerdir sosyal medya hesabından kayınvalidesi için yardım çağrısında bulunan Çağrı Çıtanak'ın oyuncu eşi Başak Gümülcinelioğlu, Instagram’da yaptığı paylaşımda Nevber Yurdal Çıtanak'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. 

"Annemizi kaybettik…"

Gümülcinelioğlu paylaşımında, “Annemizi kaybettik… Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı. 

kayıp

DEFALARCA YARDIM İSTEMİŞTİ

Çıtanak, Hatay'da bulunan annesi Nevber Yurdal Çıtanak için yardım istemişti. Antakya'nın Sümerler Mahallesi, Harbiye Caddesi'ndeki A/3 blokta yaşayan annesinden haber alamayan Çıtanak, enkaz çalışmalarının devam ettiğini ve bir ihtimal evden çıkmış olabileceğini söylemişti.

Çıtanak, annesi için yaptığı yardım çağrısında şu sözleri ifade etmişti:

"Hastanelerde, sokaklarda gören, duyan arkadaşlarımızdan, görevlilerden yardım istiyoruz. Korkudan ve şoktan konuşamıyor, hatırlamıyor olabilir."

Depremin ilk günü de ekiplerden yardım isteyen Çıtanak "Doğup büyüdüğüm apartmandır. Annem oradaydı! Bu bina en yüksek ve haliyle en çok oturanı olan binasıdır. Lütfen daha fazla insanın kurtulması için ulaşın ve yardım edin” sözleriyle dile getirmişti.

Editör: Merve Kankan