Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem çevresindeki 10 ili etkiledi. Birçok ilde deprem hissedilirken, birçoğunda da yıkıma neden oldu.

Depremden etkilenen iller arasında yerini alan Hatay’da çok sayıda bina yerle bir oldu. Özellikle şehir merkezinde neredeyse tüm binalar yıkılırken, onlarca insan enkaz altında kaldığı bildirildi.

Merkez üstü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ili vuran 7.7 büyüklüğündeki deprem, özelikle Hatay merkezde büyük yıkıma neden oldu. Tüm kentte birçok bina yıkılırken, enkaz altında onlarca insan kaldı. Ekiplerin çalışmaları devam ederken, merkezde bir enkazda mahsur kalan üniversite öğrencisi Kader isimli genç, ailesinin çabasıyla bulunduğu yerden 16 saat sonra sağ olarak çıkartıldı.

Diyarbakır'da ise apartmanın enkazından, 17 saat sonra bir kadın sağ olarak çıkartıldı.

17 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARTILDI

Diyarbakır'da bir apartman enkazında çalışma yapan arama kurtarma ekipler, 4 kişiyi tespit etti. Uzun süren çalışmaların ardından, 17. saatte mucize kurtuluş yaşandı.

Ekipler bir kadını sağ salim çıkartmayı başardı. Kurtarılan kadın, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: DHA

Editör: Ali Özyiğit