95'incisi düzenlenen Akademi Ödülleri için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Aktör ve yapımcı Riz Ahmed ve aktris Allison Williams, Sinema Bilimleri Akademisi'nin sosyal medya esaplarında ve organizasyonun web sitesinde yayınlanacak iki bölümlük bir canlı yayında tüm ödül adaylarını açıklayacak. Peki, Oscar adayları 2023 kimler? 

2023 Oscar adayları kimler?

Akademi Ödülleri için geri sayım başladı. Adaylar Salı sabahı açıklanacak. Canlı yayın Goodmorningamerica.com, ABC News Live, Disney+, Oscars.org, Oscar.com ve Akademi'nin Twitter, Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında canlı olarak yayınlanacak.

Sinemanın zirvesi 95. Akademi Ödülleri’nde final oylaması 7 Mart’ta son bulacak. Ödül töreni 12 Mart 2023 tarihinde yapılacak. Türkiye’den 13 Mart 2023 günü TSİ ile sabaha karşı izlenecek.

CNBC'nin haberine göre 12 Mart’ta gerçekleşecek törenin en büyük ödülleri için aday gösterilecek filmler arasında Her Şey Yerde Aynı Anda (Everything Everywhere All At Once), The Banshees of Inisherin, Elvis, The Fabelmans, Tar ve Top Gun: Maverick yer alıyor.

Editör: Merve Kankan