Güney Afrika’da 69 yaşında bir kadın 9 yaşında bir çocukla evlendi. Duyanların inanmakta güçlük çektiği düğün törenine 100 kişi katıldı. Kadının daha öncesinde 67 yaşındaki bir adamla evli olduğu fakat 9 yaşındaki çocukla evlenmek için boşandığı ifade edildi.

"Diğer insanların ne dediği umurumuzda değil”

Yerel basında yer alan haberlere göre ikilinin aileleri duruma şaşırırken evliliklerine izin verdikleri belirtildi. 69 yaşındaki kadının 30 yıllık kocası çiftin 5 çocuğuyla birlikte düğün törenine katıldı. Çocuklarının ve kendisinin mutlu olduğunu ve eski karısının yeni evliliğinde bir sorun görmediğini ifade eden adam, “Çocuklarım ve ben mutluyuz. Çünkü onun evlenmesiyle ilgili bir sorunumuz yok. Diğer insanların ne dediği umurumuzda değil” dedi.


9 yaşındaki damat:  “Onunla evlendiğim için çok mutluyum"

9 yaşındaki damat ise yerel basına yaptığı açıklamada, “Onunla evlendiğim için çok mutluyum. Okula gitmeye devam edeceğim ve çok çalışacağım. Büyüdüğümde kendi yaşımdaki bir kadınla evleneceğim” diye konuştu. İkilinin ayrı evlerde yaşadıkları ve düğünden önceki hayatlarına devam ettikleri ifade edildi.

Editör: Merve Kankan