İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Adnan Oktar silahlı suç örgütünün güncel yapılanması ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik soruşturma devam ederken, örgütün yeni yapılanmasına yönelik bu sabah yeni bir operasyon düzenlendi.

İstanbul Mali Şube ekipleri, 23 şüphelinin gözaltına alınması için harekete geçti. Hakkında gözaltı kararı bulunanlar arasında, 30 yılı aşkın bir süredir örgütün içinde bulunan Ebru Altan ve Elif Kıral ve Mehmet Alp Ünlü gibi isimler de var.

SOSYAL MEDYADAN DEZENFORMASYON İÇERİKLİ PAYLAŞIMLAR YAPIYORLARDI

Yapılan çalışmalarda örgütün kontrolündeki sahte hesaplar üzerinden, sosyal medya platformlarında sistematik olarak örgütsel propaganda ve dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı, bu paylaşımlarda sıklıkla dosya müştekileri ile örgütle mücadele noktasında görev alan kamu görevlilerini karalamaya yönelik söylemlerde bulunulduğu belirlendi.

Yaşanan deprem felaketinin sözde mehdi örgüt lideri Adnan Oktar'a yönelik yapılan operasyonlar sebebiyle yaşandığına ilişkin paylaşımlarda bulunulduğu, tutuklu olmayan örgüt üyelerinin örgüte lojistik destek sağlayıp, siyasi ve adli makamlarda kulis çalışmaları yaptıkları tespit edildi.

3 İLDE YENİ YAPILANMAYA EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bu kapsamda Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün güncel yapılanmasında yer alan toplam 14 şüphelinin yakalanarak gözaltına alınmasına karar verildi. İstanbul, İzmir ve Samsun'da eşzamanlı düzenlenen operasyonlarda 8 şüpheli yakalandı.

Editör: Yadigar Hanım