Sosyal medya da arkadaşlarımızı takip ediyoruz bazen de doğruyu bulmak için tartışıyoruz. İlk başlarda Sayın Akşener’in şahsına bazı olumsuz yorumlar yöneltiliyordu fakat düzenlediği kurultay çağrısı toplantısından sonra sıcaklığı, samimiyeti ve güler yüzü sayesinde bu olumsuz yorumlar da kısa zamanda kayboldu. Bu bence büyük bir meziyettir!

Meral Akşener ismini bana sorarsanız eğer; Türkiye’nin mevcut en önemli 3 - 4 siyasetçisinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. A plus ve kesinlikle profesyonel… Kendisini biraz yakından tanımış sohbetine nail olmuş olan bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki; Alparslan Türkeş ile Süleyman Demirel’de bulunan hafızaya sahip. Demirel ve Türkeş’i bilenler bilir, yüzleri ve isimleri unutmazlardı, Meral Hanımda da bu özellik var. Değerli dava arkadaşlarım; Akşener Türkiye’nin özlediği O 90’lı yıllardaki seviyeli ve kaliteli siyaseti geri getiriyor...

 Yıllardır ve yaşım yettiğince Bahçeli’ye muhalefet eden bir kardeşinizim, daha önceki kongrelerde de muhaliftim ama uzaktan izledim. Ne Koray Aydın’ı destekledim ne de Ümit Özdağ’ı, tertemiz Meral Akşenerciyim! İlk defa bir adayı tüm yüreğimle destekliyorum ve bu mücadeleyi kazanacağımıza inanıyorum. Bu mücadele ne midir? Ülkücü Hareketin İktidarıdır!

Aynı zamanda Meral Akşener’li Mhp bizi “Meclis sıralarının flu görünümlü etkisiz partisi” görünümünden uzaklaşacaktır.

Değerli dava arkadaşlarım; uzun zamandan sonra ilk defa muhalefette değiliz, hareketin tabanı gereken mesajı vermiştir “Süreniz doldu” En az %90! Şu anda muhalefette olanlar Devlet Bahçeli’yi savunanlardır, bu arkadaşlar an itibariyle tüm hareketi karşısına almıştır!

Bugün Ak Partili siyasetçileri dinliyor ve okuyorsunuz, televizyonlarda bangır bangır bağırıyorlar “Devlet Bey çok önemli ve büyük bir insan”. Yahu Mehmet Metiner denen … (noktaları okuyucunun hayal gücüne bırakıyorum) beni övse, Akit Gazetesi ve havuz medyası beni övse kendimi sorgular aynaya bakarım! Havuzcuları korku salmıştır, Ak Partililer Meral Akşener’e muhalefete başlamışlardır. Havuz ağzı ile konuşan da bizden değildir!

Meral Akşener Kurultay Çağrısı basın toplantısında tabanın merakla ve istekle beklediği mesajları vermiştir! Erciyes Kurultayı dedi, B planım yok dedi, hayatımı Mhp çatısı altında tamamlayacağım dedi, İktidar olacağız dedi, Başbakan olacağım dedi, özümüze döneceğiz dedi, demokrasi dedi, Ülkücülerin iktidarı dedi, Merkez Mhp dedi! Bence şimdilik yeterli, şimdilik bu kadarsa gerisi gelir zaten…

Geçen bir İl Başkanımız ile görüşüyorum bana dedi ki “Meral Abla beni aradı benimle annem gibi konuştu, diğer İl Başkanlarımızda kendisinin aramasından çok etkilenmiş hareketin mensupları Genel Başkanından korkmamalı” dedi. Yakından tanıyanlar bilir Meral Akşener gerçekten bir abla ve bir anne ayrıca yeni bir Babaanne. Hepimizi samimi bir şekilde şefkatle kucaklaması bir yana abilerimiz ile kafa tokuşturması harika! Alparslan Türkeş’ de bizim babamız değil miydi? Özlediğimiz günlere kesinlikle geri dönüyoruz…

13 yıldır İktidarın yanından dahi geçemeyen bir hareketin mensupları fakirleşmek zorundadır lakin birileri zenginleşiyor! Bugün büyüklerimiz ve küçüklerimiz ile konuşuyoruz hepsi birbirinden dertli genç kardeşlerimiz okullarını bitiriyor iş bulamıyor, babalar şikayetçi “çocuklarımız hep dışarıda kaldı” diyor! Mhp oyları ile iktidar olanlar, Mhp’ye oy verenler ile empati ku-ra-mı-yor!

Velhasıl kelam değerli dava arkadaşlarım bizim içimizdeki cevher Meral Akşener’dir! Kamuoyunda hepimizin beklentisinin üzerinde karşılığı olduğu aşikardır! Bugün sokağa çıkın sorun Bakkala, manava, berbere, lokantacıya 10 kişiden 9 tanesi size Akşener diyecektir. Bunu deneyebilirsiniz…

Son zamanlarda beni düşündüren şeylerden biri de şudur; kongreye gidersek eğer Parti hala bizimdir, gidemezsek eğer Parti Devletimizin olmuştur.

Ayrıca Akşener ismi mevcut Genel Merkez yönetimi içinde bir müjdedir; inanmadığını savunan insanlara tahliye umudu doğmuştur!

Bu mücadele benim için her şeyden önce milli bir mücadeledir, Başkanlık Sisteminin ve olası referandumun önündeki tek engel Akşener’li Mhp olacaktır!

Tek yol var B Planı yok, başaracağız!

Selam ve dua ile.