İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Esenyurt'ta düzenlenen iftar programına katıldı. Programda İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız da yer aldı. Akşener, konuşmasında Esenyurt'un önemine vurgu yaparak, "Esenyurt'ta demleniliyor. Ne Esenyurt'muş kardeşim" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, emekli maaşlarına dikkat çekerek, "Bu bayramda emeklilere 7 bin lira ikramiye verin. Emeklilere 11 bin lira seyyanen zam verin" dedi. Akşener, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kavuncu ve Esenyurt Belediye Başkanı adayı Yıldız için destek istedi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, kırmızı çizgilerine vurgu yaparak, İYİ Parti seçmeninin akıllı ve şuurlu olduğunu belirtti. İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız ise Esenyurt'ta her kesimi kucaklayacak bir ittifak oluşturduklarını ifade etti ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığın önemine vurgu yaptı.

DEVA Partisi'ne istifa şoku! CHP'ye katıldılar DEVA Partisi'ne istifa şoku! CHP'ye katıldılar

İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız ise “Esenyurt'ta herkes birileriyle ittifak yaptı. Birisi Dem’le, diğeri sağ tarafla ittifak yaptı. Biz Esenyurt'la ittifak yaptık. Esenyurtlu hemşerilerimizin sağına soluna bakmadan, ideolojik yapısına bakmadan, her kesimi kucaklayabilecek bir kadroyla yola çıktık. Esenyurt'ta yaşayan Doğulusu, Batılısı, Egelisi, Kuzeylisi, Trakyalısı kimler varsa el ele verdik Esenyurt ittifakını kurduk. İttifak oluştururken bir kırmızı çizgimiz vardı. Dedik ki Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olacak. Cumhuriyetle meselesi olmayacak. Vatanın bölünmez bütünlüğü, ay yıldızlı al bayrak ve milletimizle meselesi olmayan kim varsa herkesle yola çıkacağız. Herkesle kucaklaşacağız. Ve biz Esenyurt İttifakı'nı böyle kurduk” dedi.

Editör: Habererk Com