Habertürk'te yayınlanan Olaylar ve Görüşler programına "troll" kavgası damga vurdu. Programda Gezici Araştırma Şirketi'nin Başkanı Murat Gezici'nin Optimar Araştırma'nın Başkanı Hilmi Taşdemir'i kastederek, "Ak Troll" demesine Taşdemir'in tepki göstermesi gerginliğe neden oldu.

Hilmi Daşdemir, Gezici'ye yönelik "Siz manipülatör birisisiniz. Manipülatör birisi olduğunuz yalan mı? Bazı seçimlerde 20 puan yanıldınız. Çünkü birileri size iş vermediği için rakamla cezalandırmaya çalıştınız. Biraz ahlaklı olur insan bunları konuşurken" diye konuştu.

Murat Gezici'nin "İYİ Parti'nin oy oranını yüzde 22 olarak ifade ettiğim dönem seçimlerden aylar önce. Ama bunun gibi Ak troll düşünce yapıları bunu bu şekilde ifade ediyor" şeklindeki cevabının üzerine stüdyoda gergin anlar yaşandı. Hilmi Daşdemir, sinirlendiği Gezici'ye "Sen kimsin de bana troll diyorsun" diye yanıt verdi.

Gerginliğin bir türlü bitmemesi üzerine programa reklam arası verildi. Reklam dönüşü ise Hilmi Daşdemir ve Murat Gezici'nin yayında yer almadıkları görüldü. 

Editör: Yadigar Hanım