Trabzon Bayburtlular Derneği Başkanı Sadettin Okay iftar öncesi kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Trabzon Bayburtlular derneği olarak geleneksel iftar yemeğimizi Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Ak Parti İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Milletvekili adayımız Meryem Sürmen, Dernek Eski Başkanlarımız Prof. Dr. Şeref Oruç, Turan Terzi, Engin Oğul, Polis Başmüfettişi Hakan Sap, İş insanları ve misafirlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılım sağlayan herkese Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin son 20 yıldır büyüyerek geliştiğini ve çok önemli işler yaptıklarını aktaran Karaismailoğlu, Trabzon Milletvekili olarak bunu daha da üst seviyeye çıkartacaklarını vurguladı.

Karaismailoğlu, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlatarak, şunları ifade etti:


“6 Şubat’tan bu tarafa yaşamış olduğumuz dünyanın en büyük afetiyle nasıl mücadele ettiğimizi görüyorsunuz. Bir taraftan oradaki vatandaşlarımızın sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletmeye çalışırken diğer bütün projeleri hızlıca bitirip devam ediyoruz.

“Vauk Dağı Tüneli’ni açıp Gümüşhane’yi Bayburt’a bağlayacağız”

Bayburt’ta da çok önemli işlerimiz var. Siz de yakından biliyorsunuz. İnşallah bu yılsonuna doğru Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nı hizmete alacağız. Çok yoğun çalışıyoruz. Pistlerimizi bitirmiştik, terminalimiz bitecek. İnşallah önümüzdeki sene Kop Dağı Tüneli’mizi bitireceğiz. Çok önemli iştir. Erzurum’u yarım saate düşüreceğiz.

Editör: Habererk Com