Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın Boşnak futbolcu Amir Hadziahmetovic'in transferinde Konyaspor ile yaptığı görüşmeleri Konyaspor'dan teklife gelen red cevabı nedeniyle noktalama kararı aldığı öğrenildi. 

Beşiktaş, Şenol Güneş'in kadrosunda görmek istediği Boşnak orta saha Amir Hadziahmetovic için 3 milyon Euro bonservisin yanı sıra bir oyuncuyu kiralık olarak önermişti.

Emrecan Uzunhan'ı bonservisiyle birlikte isteyen Konyaspor'un bu teklifi geri çevirdiği ve görüşmelerin durduğu öğrenildi.

"KONYASPOR'DA 7 SENELİK EMEĞİ VAR"

Öte yandan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, adı transfer iddialarıyla anılan futbolcuları Amir Hadziahmetovic ve yollarını ayırdıkları teknik direktör İlhan Palut ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özgökçen, “Amir ile alakalı bu transfer döneminde kulübümüze resmi teklifler geldi. Bunların bir kısmı yurt dışından, bir kısmı da Süper Lig takımlarından. Amir'in yetiştirilmesiyle alakalı Konyaspor'un 7 senelik bir emeği var. Amir'i, Konyaspor'un menfaatleri dışında hiçbir kulübe satmayız. Gelen tekliflerin hepsini reddettik. Amir için şu anda belirlediğimiz bedelde bir teklif bulunmadığından transferi şu anda söz konusu değil.” dedi.

Beşiktaş yenilgisinden sonra yollaarını ayırdıkları Teknik Direktör İlhan Palut ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özgökçen, “Sezon başında itibaren 6-7 aylık süreçte değerlendirmelerimiz oldu. Hem yönetim olarak aramızda, hem de İlhan hocamızla toplantılar yaptık. Bazı noktalarda değişiklik yapılmasının Konyaspor kulübünün üstün menfaatleri açısından iyi olacağını düşündük. Bu tamamen yönetim kurulunun tasarrufudur. İlhan hoca geçen yıl büyük bir başarı yakaladı. 68 puanla Konyaspor tarihinin en çok puan toplayan hocasıdır. Yaptıkları kulüpte her zaman hatırlanacaktır." ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım