İstanbul Kadıköy'de bulunan Bağdat Caddesi'nde ip mayoyla gezen manken Melisa Aydınalp, haftada en az 2 kez "ahlak ve toplum değerleri" ile ilgili kitaplar okumak şartıyla serbest bırakıldı.

Bağdat Caddesi'nde ip mayoyla gezen ve gözaltına alınan manken Melisa Aydınalp'ın görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu.

Olay sonrasında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aydınalp’in gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmesine karar verdi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirilen Melisa Aydınalp savcılıkta ifade verdi. Savcılık ifadesinin ardından Aydınalp ‘Hayasızca hareketler’ suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak üzere Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

HAFTANIN EN AZ İKİ GÜNÜ KİTAP OKUYACAK

Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği Melisa Aydınalp’in yurtdışı çıkış yasağı ve imza atma şeklindeki adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. Ayrıca mahkeme Melisa Aydınalp’in Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirleyeceği bir kütüphaneye, haftanın en az 2 günü müracaat ederek “Ahlak ve toplumsal değerler" ile ilgili kitaplar okumak ve okuduğu kitaplara ilişkin kütüphane tarafından tanzim edilecek takip çizelgesini soruşturma dosyasına sunmak yükümlülüğüne tabi tutulmasına hükmetti.

mn

Editör: Habererk Com