AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Azerbaycan'da trafik kazası geçirdi. Helikopterle Bakü'de bir hastaneye götürülen Yıldırım'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yıldırım’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Azerbaycan ziyaretinde olan Sn. Binali Yıldırım'ın korumasıyla milletvekili arkadaşımız Şamil Ayrım'ın da bulunduğu aracı kaza yaptı. Kendisiyle görüştüm. Üçünün de sağlık durumunun iyi olduğunu, kazayı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Azerbaycan ziyaretinde eşlik eden Yıldırım ve Ayrım’ın bulunduğu aracın Zengilan Havalimanı yolunda kaza yaptığı, sağlık durumları iyi olan Yıldırım ve Ayrım’ın kontrol amacıyla sağlık ekipleri eşliğinde helikopterle Bakü’de bir hastaneye götürüldüğü bildirildi. Açıklamada ayrıca, heyetteki AKP Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Efkan Ala’nın Yıldırım ve Ayrım’a eşlik etmek üzere Bakü’de kaldığı, araç şoförünün de genel sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Editör: Yadigar Hanım