Şimdilerde izleyicilerin sunumunda olan filmlerin yanı sıra Haile: Bir Aile Kâbusu, Tebessüm, Büyü de Gel (No Hard Feelings), Adalet, Afacanlar İş Başında (Two Little Toddlers: An Unforgettable Day) filmleri sinemaseverlerin beğenileri arasında.

NO HARD FEELINGS ( BÜYÜ DE GEL);

Gene Stupnitsky’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Büyü de Gel (No Hard Feelings), asosyal, içine kapanık bir çocuğun kendini aşmasına yardımcı olan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Oyuncular ise şu şekilde; Natalie Morales, Andrew Barth Feldman, Jennifer Lawrence.

ADALET;

Özgür Bakar’ın yönettiği, Bilal Kalyoncu ve Koray Yeltekin’in senaryosunu yazdığı Adalet, yaşadığı kayıplardan sonra adaleti kendi elleriyle sağlamaya karar veren bir adamın hikayesini anlatıyor. Sınır ötesi bir operasyonda kardeşi gibi gördüğü arkadaşını şehit veren Emir özel harekâtı bırakmış ancak yeni hayatındaki dostlarının da öldürülmesi Emir’i eski hayatına geri döndürmüştür.

HAİLE: BİR AİLE KABUSU;

Yönetmen koltuğunda Alper mestçi’nin oturduğu “Haile: Bir Aile Kabusu” gerçek bir korku filmi. Korku filmi aşığı izleyicileri cezbedeceği aşikâr. Filmin konusu ise şu şekilde; aşık olduğu kadının kendisiyle değil abisiyle evlendirilmesiyle bütün köyün sonunu getirecek olaylar yaşanır. 25 yıl aradan sonra lanetli bir büyü yeniden ortaya çıkar ve vaat edilen kefaretin istenmesiyle korkunç olaylar başlar. Hale-i Vaka olarak geçen ve olayların merkezinde olan Damla köye giderek geçmişiyle yüzleşir…

AFACANLAR İŞ BAŞINDA;

Animasyon tutkunlarını ve çocukları beyazperdeye çekecek bir film önerisi; Afacanlar İş Başında (Two Little Toddlers: An Unforgettable Day), hem kardeş hem de en yakın arkadaş olan Joey ve Anna’nın hikayesini konu ediniyor. Aileye katılacak yeni bir bebekle kendisini ihmal edilmiş hisseden Joey, arsız bir keçi ile tanışır ve en yakın arkadaşını bulduğunu düşünür. Ancak onun kaçması Joey’nin çılgına dönmesine neden olur ve onu bulmak için zorlu bir maceraya atılmak zorunda kalacaktır…

TEBESSÜM;

Onur Buldu, Adem Tosun ve Seda Türkmen’li oyuncu kadrosuyla vizyona giren Tebessüm, 35 yaşlarında bir devlet kurumunun arşiv bölümünde çalışan Mustafa’nın yaşamına odaklanıyor. Asık suratlı olmasıyla eleştirilen Mustafa, arkadaşının ısrarıyla radikal bir imaj değişikliğine gider. Tam da bu sırada babasının Denizli’ de hastaneye kaldırılıp, bacağının kesildiğini öğrenir. Bacağı gömmekle görevlendirilen Mustafa kendini beklenmedik hataların ve absürtlüklerin içerisinde bulur. 

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı