Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve beraberindeki Bodrum Belediyesi temsilcileri sözde Pontus Rumları Soykırım Anıtı dikilmesi kararını alan ve açılışını da yapan (Bodrum  Belediyesi’nin kınama açıklaması dahi yapmadığı) İstanköy Belediyesi tarafından Büyük Taarruzun 101. yıldönümünde, 26 Ağustos’ta düzenlenen sözde “dostluk”etkinliğine tüm ağırlama masrafları karşılanmak suretiyle katıldı.

Bodrumhaber.com’daki köşe yazısında Mustafa Gündoğ,

“Başkan Aras, Ocak 2022’de, İstanköy (Kos) Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras’ı ziyaret etti (neden ziyaret ettiği de belli değil). Nikitaras ziyareti ciddiye almamış olacak ki hatıra fotoğrafında, Yunanistan ve Avrupa Birliği bayrakları varken, Türk Bayrağı yoktu. Fotoğrafta bayrağımız yer almadığından, hem İstanköy’deki soydaşlarımız hem de Bodrum halkı her iki belediye başkanına da tepkilerini dile getirmişlerdi.” açıklamasında bulundu.

PONTUS HELENİZMİ SOYKIRIM ANITI’NI KINAMADI!

Yine Gündoğ’un aktardığına göre, “Buda yetmedi; Başkanımız barış elçisi gibi canla başla Türk-Yunan ilişkilerinde kendisini helak ederken, İstanköy (Kos) Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras Ekim 2022 tarihinde sözde Pontus Helenizmi Soykırım Anıtı’nı açtı.

“Rodos İstanköy Oniki Adalar Türkleri Dayanışma Derneği (ROİSDER) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı; anıtın açılışını kınadığını söyledi.”

Başkanımız Ahmet Aras bu olayı gerçekleştiren kapı komşumuzu kınamadı ve oradaki soydaşlarımızı yalnız bıraktı.

Misliyle karşılık verilmesi gerekirken, on misliyle taviz verilmeye devam edildi.”

Editör: Habererk Haber Merkezi