Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, YSK'nın Erdoğan'ın adaylığı konusunda verdiği kararı SÖZCÜ Televizyonu Ana Haber Bülteni’nde Fatih Portakal'ya değerlendirdi. Davutoğlu, "YSK, Anayasa'yı çiğnedi. Kendi yaptıkları hatayı YSK'yı kullanarak örtmeye çalışıyorlar" dedi.

Sinan Oğan’dan seçim sonucuna dair açıklama! Sinan Oğan’dan seçim sonucuna dair açıklama!

Canıl yayında son siyasi gelişmeleri değerlendiren Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük zararı din algısına verdiğini belirterek “Erdoğan’ın yaptığı hataları müslümanlığa, Bahçeli’nin yaptığı hataları milliyetçiliğe bağlamayın. Bu hatalar bu kişilerin hatalarıdır. Asla İslam dini ile ilgili yanlış algıya sebebiyet vermemeli, asla bir camiayı topluca suçlayıcı olmamalı. Bugün eğer gençler deizme, ateizme yöneliyorsa bunun sebebi gördükleri kötü örneklerdir” diye konuştu.

"SİNAN ATEŞ'İN HESABINI SORACAĞIZ"

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin dosyayı iktidara geldikleri gün açacaklarını vurgulayan Davutoğlu, şunları söyledi: “Türkiye hukuk devleti mi sorusunun şüpheyle karşılandığı bir olaydır Sinan Ateş olayı… Bunu aramızda konuştuk. Sayın Akşener’le, Sayın Kılıçdaroğlu’yla, Sayın Karamollaoğlu’yla, Sayın Babacan ve Sayın Uysal’la geldiğimiz gün Sinan Ateş dosyasını açacağız. Kimse buradan kaçamayacak. Eğer biz buna prim verirsek ülkede hukuk olmaz. Kimse sokağa çıkma cesaretinde bulunamaz. Bunun hesabı görülecek.”

"YSK’YI KULLANARAK KENDİ HATALARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Erdoğan'ın adaylığı konusunda Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Anayasa'yı çiğnediğine dikkat çeken Davutoğlu, “YSK Anayasa’yı çiğnedi. Kendi yaptıkları hatayı YSK’yı kullanarak örtmeye çalışıyorlar. Erdoğan, 2019 seçimlerini iptal etme kararını neye dayandırıyorsa bu seçimlerde aday olmasını da ona dayandırıyor” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM SÖZÜ

Asgari ücrete zam yapacaklarını vurgulayan Davutoğlu, “Hukuk yoksa ekonomi yoktur. Demokrasi yoksa ekonomik kaynaklar bir grubun elinde toplanır. Geldiğimizde vergiler yeniden yapılandırılacak. Asgari ücrete zam şart. Şuan Avrupa’nın en düşük asgari ücreti bizde. Açlık sınırından daha düşük asgari ücret, asgari ücret değildir. Enflasyon bu kadar yüksekse ne kadar asgari ücret verirsen ver” şeklinde konuştu.