Türkiye tek yürek halinde deprem bölgesine yardım yapmaya devam ederken, giden yardım kolillerinin üzerine AKP logosu yapıştırıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın depremin acısının yaşandığı bir günde siyaset yaptığı gerekçesiyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmesinin ardından, Kemal Kılıçdaroğlu da deprem yardımlarının bölgeye ulaştırılmasındaki zaafiyetten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tutmuştu. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin de devlet yetkilileri ile güvenlik güçlerinin de deprem bölgesine gitmemesini eleştirmesi ile siyaset iyiden iyiye ısındı.

Deprem acısına da siyasetin bulaştığını, Gelecek Partili Abdulhekim Karabıyık, çektiği video görüntüsüyle belgeledi.

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşların, deprem bölgesine yardım amacıyla topladığı malzemelerin kolilere yerleştirilmesinin ardından üzerlerine AKP logosunun yapıştırıldığını kaydetti.

Karabıyık, paylaşımında, “Milletimiz ve bizler Beş gündür depremin derin acılarıyla boğuşurken, Hayırsever vatandaşların iyi niyetle göndermiş olduğu yardımlara AKP liler Ak Partinin logosunu yapıştırarak sanki kendileri göndermiş gibi lanse ediyorlar. Buda ayrı bir hırsızlık!” ifadelerine yer verdi.

Karabıyık’ın paylaştığı video, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Editör: Yadigar Hanım