Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiye ilişkin daha önce yaptığı bir çok konuşmada "Ekonomi benim alanım, ekonomiyi ben bilirim" sözleri hala hafızalardayken, kötüye giden ekonomiye ilişkin "imtihan" yorumu dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin 22. yıl dönümü nedeniyle bir video mesaj yayınladı. Mesajında, gezi olayları, FETÖ, PKK DEAŞ, dış mihraklar gibi nedenlerle "imtihandan geçtiğimizi" vurgulayan Erdoğan, "Şimdi yine bir imtihandan geçiyoruz. Bugün nasıl 22'nci yaşımızı 14-28 Mayıs seçimleri zaferinin kıvancıyla kutluyorsak, inşallah 23'üncü kuruluş yıl dönümümüze de 31 Mart 2024 seçim zaferinin sevinciyle ulaşacağız. Rabb'im, yar ve yardımcımız olsun" dedi.

"SIKINTILARIMIZ MEVCUT AMA HAMDOLSUN DAHA BÜYÜK İMKANLARIMIZ VAR"

Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bir yandan yıkılan şehirleri inşa etmek, diğer yandan hayat pahalılığının üstesinden gelmek ve hedeflerimize doğru kararlılıkla yürümek için çalışıyoruz. Sıkıntılarımız mevcut ama hamdolsun onlardan çok daha büyük imkanlarımız var. Onca sınamayı başarıyla geride bırakmış Türkiye'yi gelip geçici gündemler içinde boğmaya, rotasından çıkarmaya, işleyen çarklarını durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Mahalli Seçim sürecini de vesile ederek her yerde ve her zeminde milletimize bu tabloyu anlatarak bir kez daha oyunları bozacağız. Belediyelerdeki başarısızlıklarını sahte gündemler ve abartılı söylemlerle örtmeye çalışanların gerçek yüzlerini ortaya koyacak, 2024 Mart'ında emaneti beceriksizlerden alıp, ehline vereceğiz.

"BİZİM BIRAKTIĞIMIZ HER BOŞLUĞU MUHALEFET YALAN VE İFTİRA SELİYLE DOLDURACAKTIR"

Yasama ve yürütmede ülkeyi yönetme sorumluluğunu bize tevdi eden milletimizin, belediyelerde de aynı feraseti göstereceğine yürekten inanıyorum. Bunun için şimdiden çalışmaya başlamalı, sahada en küçük bir boşluğa meydan vermemeliyiz. Unutmayınız, bizim bıraktığımız her boşluğu muhalefet, yalan ve iftira seliyle dolduracaktır. Bugün nasıl 22'nci yaşımızı 14-28 Mayıs seçimleri zaferinin kıvancıyla kutluyorsak, inşallah 23'üncü kuruluş yıl dönümümüze de 31 Mart 2024 seçim zaferinin sevinciyle ulaşacağız. Rabb'im, yar ve yardımcımız olsun."

ERDOĞAN'IN "NAS" ISRARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi çıkmaza sokan politikalarında "Benden faizleri düşürmeyi beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim. Hüküm bu” sözleriyle ısrarcı olmuş, bu sözlerin ardından döviz TL karşısında uçuşa geçmişti.

Editör: Yadigar Hanım