2015 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yapan Kutbettin Arzu, Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarındaki tesisin havuzunda ölü bulundu.

Tesis çalışanlarının 112'ye haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler, 68 yaşındaki Arzu’nun hayatını kaybettiğini tespit etti. Arzu'nun ölüm sebebinin kalp krizi ihtimali üzerinde duruluyor. Eski bakanın kesin ölüm nedeni otopsi sonrasında belli olacak.

Polis Kudbettin Arzu'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

KUTBETTİN ARZU KİMDİR?

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri Köyü’nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı. Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti.

Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi. Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Editör: Yadigar Hanım