Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, seçim öncesinde Erdoğan'ın yüz  ifadesini yorumladı. Ünal, Yeni Şafak'ta bugün yayınlanan “Erdoğan’ın yüzü ne anlatıyor?” başlıklı yazısında “Son haftalarda Erdoğan’ın yüzünde farklı bir ifade var. Okunması zor bir ifade. Önceleri, 'bu ifadeyi okumakta zorlanan bir ben miyim' diyordum ama çevremde de benzer bir merak olduğunu gördüm. Bildiğimiz, tanıdığımız, aşina olduğumuz bir ifade değil bu. Şahsen bu ifadeyi, 'kadere teslimiyet' olarak okumayı yeğliyorum" dedi.

Erdoğan'ın yüzündeki ifadeyi, "14 Mayıs seçimlerini kazanacak olmanın verdiği rahatlık mı? Hayır, bunun ötesi. Zira o kadar çok seçime girdi ki Erdoğan, seçim öncesi yüzüne yansıyan o rahatlığı, o kendinden eminliği çok iyi tanıyoruz" diyerek, bu ifadede daha fazlası olduğunu kaydetti. Ünal, şunları yazdı:

“Benim okumam o ki; son haftalarda yüzüne yansıyan o ifadeyle Erdoğan ‘Ben yapacağımı yaptım. Sorumluluğumu yerine getirdim. Hayatımı ülkem ve milletim için feda ettim. Eğer tekrar seçilirsem daha fazlasını da yaparım. Durmam, duraklamam, dinlenmem. Tecrübemi ve enerjimi son damlasına kadar yine ülkem ve milletim için feda ederim.’ diyor. Bunun rahatlığı içinde. Kadere ve milletin takdirine teslim olmanın verdiği bir rahatlık, bir eminlik, bir sükûnet hali yansıyor yüzüne."

Editör: Yadigar Hanım